FAA zaprasza do Airport Design Challenge

Projekt lotniska w konkursie Airport Design Challenge (fot. FAA)

FAA ogłosiła, że otworzy rejestrację na coroczne Airport Design Challenge 1 listopada 2021 roku. Konkurs skoncentrowany na nauce, technologii, inżynierii i matematyce (STEM) pozwala uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych na projektowanie wirtualnych lotnisk za pomocą popularnej gry Minecraft.

Wyzwanie obejmuje pięć tygodni zorganizowanych scenariuszy zajęć, podczas których uczestnicy poruszą różne tematy, od układu lotniska, nawierzchni i oświetlenia po konstrukcje i innowacyjny rozwój.

„The Airport Design Challenge to idealne połączenie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, które są tak bardzo częścią tego, co robimy w FAA i tak ważne, aby przekazać je następnemu pokoleniu” – powiedział administrator FAA Steve Dickson.

Przez cały czas trwania Airport Design Challenge w 2021 r. specjaliści ds. lotnictwa i inżynierii FAA będą udzielać wskazówek, podczas gdy moderatorzy programu będą wydawać cotygodniowe quizy sprawdzające wiedzę i zbierać zrzuty ekranu projektów uczniów, aby „ocenić postępy i przekazać informacje zwrotne”. Wydarzenie, w ramach którego studenci mogą uczestniczyć indywidualnie lub w zespołach liczących do pięciu członków, rozpocznie się 14 listopada.

Wirtualne wydarzenie jest otwarte zarówno dla studentów z USA, jak i z zagranicy. W ubiegłym roku wzięło w nim udział około 800 studentów z całego świata, a w tym roku spodziewanych jest znacznie więcej uczestników.

Więcej informacji o konkursie i sposobie rejestracji FAA Airport Design Challenge na stronie www.faa.gov/education/virtual_learning/airport_design/

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus