Dwóch Rosjan pobiło rekord długotrwałości lotu w tunelu aerodynamicznym

Loty w tunelu aerodynamicznym

10 lipca 2018 r., dwóch Rosjan, Wiktor Kozlow i Siergiej Dmitrijew, pobiło rekord świata najdłuższego lotu w tunelu aerodynamicznym. Skoczkowie wykorzystali do tego innowacyjny tunel FreeFly Technology zbudowany w Permie (miasto w europejskiej części Rosji nad rzeką Kamą). Ich lot trwał nieprzerwanie przez 8 godzin, 33 minuty i 43 sekundy.

Wynik został oficjalnie ogłoszony przez przedstawiciela Stowarzyszenia Rekordów Guinnessa. Każda minuta lotu w tunelu jest odpowiednikiem minutowego skoku na spadochronie, a całe 513 minut oznaczało pokonanie 1280 mil czyli mniej więcej odległości z Nowego Jorku na Kubę.

Tunel aerodynamiczny FreeFly Technology został zbudowany w technologii pozwalającej wentylatorom rozpędzać strugi powietrza do prędkości prawie 270 km/h, czyli maksymalnej prędkości spadającego ciała ludzkiego. Tego rodzaju pionowe tunele aerodynamiczne są nazywane tunelami "indoor skydiving" ze względu na ich popularność wśród skoczków, którzy twierdzą, że uczucie skoku w nich jest bardzo zbliżone do prawdziwych skoków spadochronowych.
 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus