Chiński przedsiębiorca buduje pełnowymiarową replikę A320

Replika A320, fot. youtube

Kiedy chiński plantator Zhu Yue doszedł do wniosku, że nigdy nie spełni swojego marzenia o nauce latania, zrobił to, co uważał za jedyne rozwiązanie. Ambitny i najwyraźniej dobrze prosperujący przedsiębiorca (rolnik i spawacz) postanowił zbudować w jego rodzinnym mieście Kaiyun w Chinach pełnowymiarową metalową replikę samolotu A320 "Wkroczyłem w wiek średni i zdałem sobie sprawę, że nie mogę kupić A320, ale mogę go zbudować" - powiedział AFP.

Nie jest jasne, jaki typ samolotu Zhu chciał kupić, ale 374 tys. dolarów, które wydał na ogromny model samolotu pasażerskiego Airbusa, mogło mu dać wiele opcji. Mimo to opracował skomplikowany projekt, wykorzystując model w skali 1:80 i zdjęcia, na bazie których postępowały prace.


Rezultatem jego pracy jest replika samolotu pasażerskiego, która waży prawie 60 ton. Zhu planuje zaaranżować jej wnętrze na restaurację, w której goście będą mogli zasiąść na 36 fotelach pierwszej klasy. "Przed wejściem rozłożymy czerwony dywan, aby każda osoba, która przyjdzie coś zjeść, poczuła się jak głowa państwa", dodał. 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus