Atak na prezydenta Wenezueli przy pomocy dronów

Atak na prezydenta Wenezueli przy pomocy drona

4 sierpnia, doszło do próby zamordowania prezydenta Wenezueli, Nicolasa Maduro, przy pomocy dwóch dronów przenoszących ładunki wybuchowe. Skuteczne przeprowadzenie zamachu uniemożliwiły służby bezpieczeństwa.

Władze tego kraju oświadczyły, iż zatrzymały sześć osób w związku z atakiem, w ramach którego napastnicy wykorzystali dwa bezzałogowe statki powietrzne, z których każdy przenosił ok. 1 kg materiałów wybuchowych C-4. Rzecznik sił zbrojnych Wenezueli potwierdził, że jeden z dronów został unieszkodliwiony środkami elektronicznymi, a drugi uderzył w budynek mieszkalny, dwie przecznice od miejsca, w którym Maduro przemawiał do setek żołnierzy.

W materiałach telewizyjnych widać, jak zaskoczony Maduro i jego żona zauważalnie przestraszyli się, gdy doszło do wybuchu, a żołnierze stojący w formacji zaczęli natychmiast się rozpraszać. Według ustaleń śledczych, jeden z dronów miał eksplodować ponad Maduro, a drugi przed nim. Prezydentowi nic się nie stało, ale rannych zostało siedmiu żołnierzy.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus