Wiatrakowce pasją na całe życie
Każdy z nas chociaż raz marzył o tym, żeby wznieść się w przestworza. Możliwość latania w niektórych osobach odkrywa drugą nieznaną wcześniej stronę osobowości. Zauważyliśmy, że pojawia się coraz więcej pełnych zapału ludzi, którzy chcą spełniać swoje lotnicze marzenia.
Wiatrakowce dzięki szerokiemu zastosowaniu w różnych dziedzinach zyskują dzisiaj dużą popularność oraz zainteresowanie u osób, które chcą realizować swoją lotniczą pasję. Idealnym przykładem wiatrakowcowej pasji jest zespół pilotów „57-my”
„57-my” powstał dzięki pasji do lotnictwa i wiatrakowców. W skład zespołu wchodzi trzech pilotów, którzy wspólnie występują w pokazach lotniczych, prezentując możliwości swoich maszyn. Nazwa zespołu jest nawiązaniem do roku urodzenia pilotów założycieli, którzy mogą pochwalić się łącznym nalotem na wiatrakowcach przekraczającym 3700 godzin. Pokazy wiatrakowców na całym świecie przyciągają uwagę publiczności, ponieważ swoją zwrotnością i osiągami odbiegają od pozostałych statków powietrznych.
Najbardziej rozpoznawalną osobą na pokazach lotniczych wśród polskich pilotów wiatrakowców jest Romuald Owedyk i jego najnowszy TERCEL. Pilot Romuald Owedyk rozpoczął swoją przygodę z lotnictwem w wieku 53 lat, szkoleniem na pilota wiatrakowca. Był właścicielem pierwszego zarejestrowanego w Polsce od czasów powojennych wiatrakowca, który został przekazany do zbiorów Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Pokazy w wykonaniu 57-my team można podziwiać na imprezach lotniczych w Polsce i za granicą.
Dział Prasowy
Aviation Artur Trendak
Komentarze