Nieplanowane lądowanie Delty aby pasażerowie mogli skorzystać z toalet

B752 linii Delta na lotnisku w Billings

Bardzo niekomfortowy jest fakt, gdy ktoś chce skorzystać z toalety, a nie może tego zrobić, tym bardziej jeśli znajduje się na pokładzie samolotu ponad 10 km na ziemią. 2 grudnia, B752 linii Delta Air Lines (znaki rejestracyjne N727TW) wykonujący lot DL453 z Nowego Jorku do Seattle, musiał wykonać nieplanowane międzylądowanie właśnie z powodu niesprawnych toalet.

W momencie gdy samolot znajdował się na FL380 ponad 300 km na północ od Billings, wielu pasażerów zgłosiło załodze, że musi koniecznie skorzystać z WC, a pokładowe były już przepełnione i niedostępne.

Załoga zdecydowała się przekierować rejs i wylądowała na pasie startowym 28R lotniska w Billings ok. 30 minut później. Żaden gate terminala nie był w tym czasie dostępny, więc samolot zakołował na płytę cargo. Tam pasażerowie zeszli z pokładu i skorzystali z toalet w budynku lotniskowym. W międzyczasie usterka została naprawiona, a także uzupełnione paliwo.

Samolot odleciał po około 3 godzinnym postoju na ziemi i dotarł do Seattle prawie dwie godziny później. Rzecznik Delty przeprosił wszystkich pasażerów za powstałe niedogodności.

Więcej informacji na temat tego zdarzenia dostępnych jest na stronie www.avherald.com

Źródło: avherald
comments powered by Disqus