Dzień Otwarty w pracowni Aeromodelklubu

Aeromodelklub Artbem

Dobrego pilota samolotu wyróżnia umiejętność podejmowania mądrych i szybkich decyzji. Do pewnego stopnia podobnie jest z modelarzami. Tak więc na Dzień Otwarty, który odbędzie się 8 września br. postaramy się stworzyć takie klimaty, w których kandydaci na „młodych szybowników” nie będą mieli najmniejszych wątpliwości na co się zapisać.

Tradycyjnie i najszerzej, jak tylko się da, otworzymy drzwi do naszej wyjątkowej pracowni. Będzie można zobaczyć mnóstwo interesujących modeli – od najprostszych aparatów latających po makiety samolotów. Te makiety, to już prawie małe samoloty. Potrafią mieć 3 m rozpiętości skrzydeł i silnik spalinowy jak w dobrym skuterze!

Uprawianie modelarstwa to piękna i pożyteczna pasja. Pięciu instruktorów prowadzących zajęcia w Aeromodelklubie Artbem, których poznają Państwo w dniu zapisów, to przede wszystkim ludzie z lotniczą pasją. Są z nami inżynierowie lotnictwa, lekarz weterynarii oraz studenci kierunków lotniczych. Wszyscy byli lub są nadal czynnymi zawodnikami z wieloma sukcesami w sporcie modelarskim. Ich wielkie doświadczenie w pracy metodyczno-wychowawczej z dziećmi i młodzieżą przekłada się na wysoką frekwencję na zajęciach, jak też liczbę sukcesów klubu – nawet na arenie międzynarodowej.

Oprócz interesujących rozmów z instruktorami oraz bogatej kolekcji modeli, klimat Dnia Otwartego dopełniać będą prezentacje multimedialne obrazujące warsztat poszczególnych instruktorów. Specjalnie dla Państwa pociech przygotujemy też modelarski symulator lotu, na którym nasi mili goście będą mogli odbyć swój pierwszy lot – używając autentycznego nadajnika aparatury sterującej i pilotując wirtualny model na dużym ekranie rzutnika.

 

Do spotkania w Aeromodelklubie,

Bogdan Wierzba

Źródło: artbem.pl
comments powered by Disqus