Przejdź do treści
Źródło artykułu

Akrobacja lotnicza dla każdego?

Co zrobić, gdy samo granie na symulatorze lotu nie wystarcza? Można albo zapisać się na kurs pilotażu, wylatać mnóstwo godzin i przy odrobinie szczęścia okryć się sławą przewyższając swoimi umiejętnościami najlepszych akrobatów lotniczych albo też stworzyć wirtualną eskadrę, która w równie wirtualnym świecie będzie doskonaliła swoje umiejętności akrobacyjne.

Tak właśnie w 2006 r. postanowili zrobić ludzie o nickach Wodzu, Roller, K4cz0r i Snake, gdy sama gra w Lock On: Modern Air Combat przestała im wystarczać. Początkowo latali modelami w standardowych wojskowych barwach, jednak po pewnym czasie dzięki pomocy kolegów powstały biało-czerwone wersje MIGów 29A.

Obecnie zespół stanowią Cygan, Dare, Konrad, iq85, Schmicht oraz Zefir. Członkowie porozsiewani są po całej Polsce, a jeden z nich mieszka tymczasowo we Francji. Jak czytamy na ich stronie: "Aktualnie APA SQ prowadzi regularne treningi w trakcie których doskonalimy opanowane przez nas figury akrobacji. Celem istnienia zespołu jest przede wszystkim świetna zabawa, jaką daje wspólne latanie na wirtualnym niebie."

Treningi, jeśli o nich mowa, są dość intensywne i trwają przez godzinę 3 razy w tygodniu. W wirtualnej przestrzeni, komunikując się przez popularnego Skype'a, APA Squadron ćwiczy pętle, beczki oraz inne podniebne manewry. Filmy oraz zdjęcia (screeny) z treningów dostępne są na stronie APA SQ.

Już w najbliższy weekend (4-6 grudnia 2009r.) zespół wystartuje w 5 edycji największych wirtualnych pokazów lotniczych na świecie - The Virtual Festival of Aerobatic Teams 2009.
Polska grupa da pokaz w sobotę w godz. 22:00-22:45, czasu polskiego. (aktualizacja 2.12.2009r.)
Pokaz został przełożony na niedzielę na ok. godz. 21:00 (czasu polskiego).

Jako jedyna grupa z Polski, która wystąpi na tym festiwalu, zaprezentują swój układ 3+1 autorstwa Cygana.

Do udziału w imprezie zgłosiło się 28 grup akrobacyjnych i 20 pilotów solowych. Po raz pierwszy wprowadzono selekcję uczestników mającą podnieść poziom pokazów, dlatego z 48 zgłoszeń będzie można zobaczyć około 35 występów. Każda z grup pokazowych ma także ograniczony czas.

Występy może śledzić każdy internauta posiadający przeglądarkę z zainstalowanym Flash Playerem na oficjalnej stronie zawodów - w zakładce VFAT TV.

Życzymy powodzenia wirtualnej eskadrze APA Squadron!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony