Avidyne prezentuje nowe produkty

AVIDYNE

Firma Avidyne ogłosiła, iż dodała opcję FMS Preview do zintegrowanego panelu lotu Entegra Release 9, co ma pomóc pilotowi zobrazować i wybrać pożądaną drogę lotniczą, punkt przejścia, podejście, lub wstępne ustalenie podejścia i w czasie rzeczywistym przedstawić graficzne każdą z zaproponowanych modyfikacji planu lotu. Prezentacja jest widoczna na mapie wyświetlanej na ekranie. FMS Preview będzie dostępny wraz z oprogramowaniem Entegra Release 9.1, które ma zostać certyfikowane pod koniec drugiego kwartału 2010 roku.

Urządzenie posiada również widok “FMS Centered”, który wypośrodkowuje mapę na wybranym punkcie na trasie lotu. Ta opcja umożliwia pilotom przewijanie planu lotu i obejrzenie całej trasy dla uzyskania lepszej wiedzy o pogodzie. “Możliwość zobaczenia danych meteorologicznych na całej długości trasy jest ogromnym atutem FMS Preview,” powiedział Patrick Herguth, główny dyrektor operacyjny Avidyne i dodał “Piloci będą nie tylko pewni, że właściwie postępują, ale będą mogli też upewnić się, że wybierają najlepszą drogę lub najlepsze podejście dla panujących warunków meteo.”

“Dzięki R9, FMS Preview czyni wybór tras lotniczych i podejść jeszcze łatwiejszym i jest kolejnym wyrazem zaangażowania się w ułatwienie użytkowania i filozofię Avidyne - ‘Flying Made Simple’,” powiedział Dan Schwinn, prezes i dyrektor generalny Avidyne. “Entegra Release 9 jest tak zaprojektowana, by latanie IFR w pojedynczej załodze było bezpieczniejsze i łatwiejsze, a funkcja FMS Preview zwiększa bezpieczeństwo przez umożliwienie pilotom przemyślenia wszelkich zmian w planie lotu, jednocześnie upewniając ich, że wybierają dokładnie to co chcą.”

Avidyne zaprezentowała również system Entegra Release 9 dla samolotu Extra EA-500 oferowanego przez Extra Aircraft z Lancaster, w stanie Pensylwania. Firma Extra była pierwszym producentem, który wybrał system Entegra Release 9 jako standardowe fabryczne wyposażenie. “Wybralismy Avidyne za ich innowacyjność i ogólną łatwość w użyciu,” powiedział Walter Extra, założyciel Extra Aircraft. Pierwsze dostawy EA-500 pojawią się z końcem 2010 roku.

Władze Avidyne oznajmiły, iż współpracują z RocketRoute.com w dostarczaniu Eurocontroli systemów planowania lotów i śledzenia rejsów na europejski rynek GA. Korzystając ze strony RocketRoute.com i aplikacji w tel. komórkowym, po raz pierwszy pilot może przygotować trasę, zachować ją w pamięci i wysłać prosto do wyposażonych w Avidyne samolotów. “Oddajemy w ręce pilotów profesjonalny, o przystępnej cenie serwis planowania lotu. Naszym celem jest uczynić planowanie i przesyłanie ich do samolotów tak prostym jak to tylko możliwe,” powiedział Uwe Nitsche, współzałożyciel i główny dyrektor techniczny RocketRoute.com.

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus