AOPA szuka sposobów na przyciągnięcie nowych osób do GA

AOPA

W dniach 21 i 22 maja, Craig Fuller, prezes Stowarzyszenia Pilotów i Właścicieli Samolotów (AOPA), odbył cykl spotkań z pilotami w San Antonio, w Teksasie i w Blaine, w stanie Minnesota. Tematem rozmów była m.in. kwestia znalezienia sposobów na zachęcenie jak największej ilości osób do pojawienia się na lokalnych lotniskach i podjęcia nauki latania. AOPA jest pionierem w staraniach tego typu, które przeprowadzane są na wiele sposobów, łącznie z różnymi miejscami posiedzeń Pilot Town Hall.

Innym przykładem takich działań była inicjatywa portu lotniczego Anoka County, w Blaine, który oprócz Pilot Town Hall sponsorował piknik fly-in i wycieczkę po Golden Wings Flying Museum, zlokalizowanym na miejscowym lotnisku. W kolekcji, należącej do Grega Herricka, znajdują się m.in. pierwszy samolot NASA, pierwszy, który przewoził papieża i konstrukcje pilotowane przez Charlesa Lindbergha i Amelię Earhart.

"Musimy zacząć myśleć inaczej o tym, jak przyciągnąć ludzi do lotnictwa ogólnego i pomóc im utrzymać zaangażowanie," mówił Fuller. Imprezy w muzeach lotniczych i na lotniskach są jednym z przykładów, powiedział, wyjaśniając niektóre ze sposobów, w które bezpośrednio zaangażowane jest Stowarzyszenie. Na początku maja, AOPA była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Learn to Fly na lotnisku Frederick, bazie stowarzyszenia w centralnej części Maryland. Na imprezę przybyły setki mieszkańców, z których blisko 30 odbyło swoje pierwsze loty.

Społeczność GA nie może osiąść na laurach po zachęceniu innych do latania, zaznaczył Fuller. "Musimy również zbadać, dlaczego tak wielu ludzi, którzy rozpoczynają szkolenie lotnicze - nie kończy go," mówił Fuller. Według statystyk ok. 70 procent osób rezygnuje w trakcie kursu. AOPA zamierza zbadać cykle szkoleń lotniczych, starając się odkryć sposoby zmniejszenia współczynnika przerywania nauki. Stowarzyszenie udostępni wyniki badań w trakcie szczytu lotniczego, który w dniach od 11 do 13 listopada br., zostanie zorganizowany w Long Beach, w Kalifornii.

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus