AOPA przygotowała podstawowy kurs dla szkół i entuzjastów lotnictwa

AOPA Online
Dynamiczny program edukacyjny AOPA - PATH to Aviation (Droga do Lotnictwa), udostępnia bezpłatne, bogato ilustrowane materiały edukacyjne.

Program PATH to Aviation to zbiór ilustrowanych książek elektronicznych w formie plików pdf,  dostępnych do ściągnięcia ze strony stowarzyszenia AOPA. „Dzielenie się zamiłowaniem do latania to jeden z najlepszych darów jakie możesz dać młodzieży swojego kraju” mówią autorzy amerykańskiej inicjatywy. Wprowadzenie podczas zajęć elementów zabawy pomoże uczniom w nauce. „Lotnictwo potrzebuje nowych entuzjastów, którzy w przyszłości wzmocnią nasze szeregi” czytamy na stronie programu.

Materiały szkoleniowe dostępne są bezpłatnie z prawem do dystrybucji na stronie AOPA. Znajdziemy tam sekcje dla pilotów, nauczycieli i studentów oraz prezentacje Powerpoint z podstawowymi definicjami lotniczymi.

Przeglądając PATH to Aviation należy pamiętać że materiały zostały przygotowane na rynek amerykański, co oznacza że niektóre szczegóły dotyczące frazeologii, przepisów ruchu, ilustracje map, etc. odnoszą się tylko do tamtego rynku.
Źródło: AOPA
comments powered by Disqus

Komentarze

DOPUKI TAM BEDA SIEDZIEC NIEDOWARTOWSCIOWANI I NIESPEŁNIENI LOTNICY TO PEWNIE NIE

Przy okazji przypomniała mi się cenna baza wiedzy dostępna na stronie:

http://www.faa.gov/library/manuals/aviation/

Mam wrażenie, że FAA jako amerykański odpowiednik naszego ULCu troche inaczej rozumie swoje obowiązki. Ciekawe czy nasi kiedyś zrozumieją, że ich zadaniem jest pomagać, a nie przeszkadzać...

Brawo, zobaczyłem , poszperałem i jak zwykle nic oprócz jankeskiej zarozumiałości. Skąd inąd wiem, że u amerykanów myślenie nie jest najmocniejszą stroną, a wyciąganie sądów logicznych jest przypisane tylko niewielkiemu odsetkowi tej społeczności, jednakże jeżeli aspiruje się do zasięgu globalnego to wypadałoby troszeczkę się wysilić i przynajmniej raz w roku aktualizować swoją bazę infornacji , a na razi moja ocena to pała na szynach