AOPA apeluje o osobiste zaangażowanie w promocję GA

AOPA - Engege In Aviation

5 lutego prezes i dyrektor generalny Stowarzyszenia Pilotów i Właścicieli Samolotów AOPA, Craig Fuller, przedstawił plany ochrony interesów lotnictwa ogólnego i zwiększenia liczby pilotów, jednocześnie wzywając członków Stowarzyszenia "do osobistego zaangażowania" w promocję GA.

AOPA oświadczyła, iż będzie się zwracała i docierała do osób zrzeszonych na różne sposoby, co ma zwiększyć inicjatywę jednostek w kontaktach z lokalnymi władzami, pomóc w propagowaniu lotnictwa i organizacji imprez tematycznych. Stowarzyszenie uruchomiło stronę internetową z pomysłami, w które można się angażować.

W bieżącym roku, w USA ma być wybierana prawie jedna trzecia senatorów, w związku z czym AOPA zwraca się do branży o udzielenie poparcia poprzez właściwe oddanie głosu. Planuje także pozyskać dane ekonomiczne, by dokładnie określić wymierne korzyści płynące z działalności lotnisk general aviation, które są przekazywane społeczności i władzom stanowych. Fuller oznajmił, że jest to informacja "którą możemy i przedstawimy w Waszyngtonie," gdzie liczby często głośniej przemawiają niż słowa.

Organizacja ma zamiar współpracować ze szkołami lotniczymi chcąc zwiększyć wskaźnik pilotów kończących kursy, który według danych AOPY oscyluje w granicach 30 procent. Stowarzyszenie będzie również aktywnie zaangażowane w dyskusje na temat modernizacji ruchu lotniczego, bezpieczeństwa lotnictwa oraz kwestii centralnego finansowania branży.

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus