Na lotnisku EPJG rozpoczęło sie zgrupowanie przed Ogólnopolskimi Zawodami Samolotowymi

31 Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika

1. czerwca, po miesiącu przerwy rozpoczął się kolejny trening w lataniu precyzyjnym. Ze względu na dużą liczbę uczestników i ponowne problemy sprzętowe (za mało samolotów), grafik na dzień lotny był napięty. Sędziowie i zawodnicy byli na lotnisku od 6. rano do późnego wieczora. Pierwszego dnia treningu zwyciężyła… pogoda, która nie pozwoliła na rozegranie prób nawigacyjnych. Udało się jednak przećwiczyć lądowania. Od godziny 14 do 19, w kilku kolejkach celnościowych wzięło udział 25 pilotów, którzy wykorzystywali samoloty Cessna 150, 152 i 172 oraz 3xtrim.

2 czerwca wieczorem odbył się natomiast zlot zawodników. Piloci wzięli udział w treningu, próbach lądowań, a część wykonała lot po trasie. Najpierw zawodnicy wykonywali wymagane kalkulacje na sali obliczeniowej, następnie odbyły sie cztery obloty po trasie, trwającej 1 godzinę i 20 minut, a na zakończenie lądowania treningowe.

W 31. Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych im. Zdzisława Dudzika zaplanowało udział 40 zawodników! Pierwszy dzień lotny zawodów, według planu, rozpocznie się już przed ósmą rano 3 czerwca i będa to lądowania precyzyjne. Tego dnia o godz. 10 nastąpi uroczyste otwarcie zawodów, po którym kolejno, cztery obloty nawigacyjne.

Źródło: Anja Tatarczuk
comments powered by Disqus