VII Bitwa ESA i III Bitwa ACES o Płock

VII Bitwa ESA i III Bitwa ACES o Płock

Zapraszamy modelarzy do udziału w kolejnych w tym sezonie zawodach – VII Bitwie ESA i III Bitwie ACES o Płock. Zawody odbędą się w dniach 24-25.06.2017 r. na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

Zawody będą rozgrywane w dwóch klasach:
✈ WW I – Model musi być pół-makietą rzeczywistego wielopłatowego samolotu wojskowego wyprodukowanego do końca 1918r.,
✈ WW II – Model musi być półmakietą rzeczywistego samolotu wojskowego wyprodukowanego w latach 1935 – 1945.

Każdy model ma przymocowaną specjalną taśmę. W czasie starcia liczy się precyzja, taktyka i szczęście. Samoloty walczą pojedynczo, a punkty nalicza się za czas lotu, ścięcie taśmy przeciwnika np. śmigłem, krawędzią natarcia czy statecznikiem, oraz ochronę własnej. Dosyć często zdarzają się kolizje, które zazwyczaj są przypadkowe.

Głównym zadaniem zawodników jest uzyskanie jak największej ilości cięć taśm ciągniętych przez modele współzawodników. Jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu i zaznajomienia się z historią lotnictwa. Emocjonujące walki modeli samolotów z okresu Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej dostarczą niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odwiedzających.

Zawody to jednak nie tylko rywalizacja i widowiskowe akrobacje dla zadowolenia publiczności. Walka powietrzna to przede wszystkim test umiejętności pilotów.

W sobot (24 czerwca) rozgrywane będą konkurencje z udziałem samolotów z napędem elektrycznym, a w niedzielę (25 czerwca) walczyć będą modelarze posiadający samoloty z napędem spalinowym.

Zgłoszenia uczestnictwa w zawodach przyjmowane są do 21 czerwca na stronach:

ESA: www.esa.rcplock.pl

ACES: www.aces.rcplock.pl

Więcej informacji na stronie: www.aircombat.pl

Źródło: aircombat.pl
comments powered by Disqus