Aircombat – XI Bitwa o Wawel

Zawody Air Combat ESA (fot. modelerc.info)

Zapraszamy modelarzy do udziału w zawodach Aircombat – XI Bitwa o Wawel. Kolejna Bitwa o Wawel odbędzie się w dniach 10-11 lipca 2021 r. po raz piąty na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim.

Zawody będą rozgrywane w dwóch klasach:
✈ WW I – Model musi być pół-makietą rzeczywistego wielopłatowego samolotu wojskowego wyprodukowanego do końca 1918r.,
✈ WW II – Model musi być półmakietą rzeczywistego samolotu wojskowego wyprodukowanego w latach 1935 – 1945.

Od kilku lat, zawody w Krakowie to największe pod względem ilości startujących zawodników, zawody aircombat w Polsce – zapraszamy serdecznie!

Każdy model ma przymocowaną specjalną taśmę. W czasie starcia liczy się precyzja, taktyka i szczęście. Samoloty walczą pojedynczo, a punkty nalicza się za czas lotu, ścięcie taśmy przeciwnika np. śmigłem, krawędzią natarcia czy statecznikiem, oraz ochronę własnej. Dosyć często zdarzają się kolizje, które zazwyczaj są przypadkowe.

Głównym zadaniem zawodników jest uzyskanie jak największej ilości cięć taśm ciągniętych przez modele współzawodników. Jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu i zaznajomienia się z historią lotnictwa. Emocjonujące walki modeli samolotów z okresu Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej dostarczą niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odwiedzających.

Zawody to jednak nie tylko rywalizacja i widowiskowe akrobacje dla zadowolenia publiczności. Walka powietrzna to przede wszystkim test umiejętności pilotów.

Tym razem zapraszamy na dwa dni zawodów w kategorii aircombat modeli skalowanych 1:12 oraz 1:8, zapraszamy również do zabrania ze sobą modeli większych i eksponowania ich w trakcie zawodów oraz pokazu lotów po zakończonym pierwszym dniu zawodów – zachęcają do udziału w zawodach organizatorzy.

Rejestracji zawodników z określeniem kategorii oraz przynależności do poszczególnych Eskadr należy dokonać do 8.07.2021 r. na adres: wesoly_mirolek@intereia.pl

Więcej informacji na stronie: www.aircombat.pl

Źródło: aircombat.pl
comments powered by Disqus