Air Combat: IX Bitwa ESA i V Bitwa ACES o Płock

Air Combat: IX Bitwa ESA i V Bitwa ACES o Płock

Zapraszamy modelarzy do udziału w zawodach Air Combat – IV Bitwie ACES o Płock (Mistrzostwa Polski), która odbędzie się 29 czerwca 2019 roku na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

Zawody są oczywiście dwudniowe – dzień później (w niedzielę) 30 czerwca 2019 roku na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej odbędzie się IX Bitwa ESA o Płock (puchar Polski).

W powietrzu zaroi się od modeli samolotów z okresu Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej. Z całej Polski przybędą najlepsi modelarze – piloci i konstruktorzy, by zaprezentować swoje umiejętności w niezwykle widowiskowej miniaturowej walce powietrznej. Emocje gwarantowane!

Zawody będą rozgrywane w dwóch klasach:
✈ WW I – Model musi być pół-makietą rzeczywistego wielopłatowego samolotu wojskowego wyprodukowanego do końca 1918r.,
✈ WW II – Model musi być półmakietą rzeczywistego samolotu wojskowego wyprodukowanego w latach 1935 – 1945.

Każdy model ma przymocowaną specjalną taśmę. W czasie starcia liczy się precyzja, taktyka i szczęście. Samoloty walczą pojedynczo, a punkty nalicza się za czas lotu, ścięcie taśmy przeciwnika np. śmigłem, krawędzią natarcia czy statecznikiem, oraz ochronę własnej. Dosyć często zdarzają się kolizje, które zazwyczaj są przypadkowe.

Głównym zadaniem zawodników jest uzyskanie jak największej ilości cięć taśm ciągniętych przez modele współzawodników. Jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu i zaznajomienia się z historią lotnictwa. Emocjonujące walki modeli samolotów z okresu Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej dostarczą niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odwiedzających.

Zawody to jednak nie tylko rywalizacja i widowiskowe akrobacje dla zadowolenia publiczności. Walka powietrzna to przede wszystkim test umiejętności pilotów.

Rejestracja zawodników na IX Bitwę ESA o Płock i garść przydatnych informacji na stronie:
www.esa.rcplock.pl/viewpage.php?page_id=7

Rejestracja zawodników na V Bitwę ACES o Płock i garść przydatnych informacji na stronie:
www.aces.rcplock.pl/viewpage.php?page_id=7

Ważna informacja!
Organizatorzy zmieniaja nieco miejsce rozgrywania zawodów. Ze względu na bliskość tymczasowej bazy LPR i stacjonującego na płycie śmigłowca, przenosimy lądowisko na przeciwległy skraj lotniska.
W związku z tym inny będzie dojazd na zawody – nie jak dotychczas od głównej bramy przy ul. Bielskiej, ale od obwodnicy. Nie będzie można dojechać na nową lokalizację przez płytę lotniska! Nowe wjazdy zaznaczone są na mapie:

Więcej informacji na stronie www.aircombat.pl

Źródło: aircombat.pl
comments powered by Disqus