Lockheed Martin i Airbus potwierdzają na Paris Air Show 2019 partnerstwo w programie tankowców

Lockheed Martin i Airbus potwierdzają na Paris Air Show 2019 partnerstwo w programie tankowców (fot. Airbus)

Podpisując umowę w sprawie zbadania możliwości sprzedaży samolotów tankujących dla sił zbrojnych USA, szefowie najwyższego szczebla Airbusa i Lockheed Martina spotkali się na „rozmowach w sprawie tankowców" podczas Paris Air Show 2019. Airbus A330 Multi Role Tanker Transport (A330 MRTT) stanowił doskonałe tło dla spotkania Alberto Gutierreza, szefem działu samolotów wojskowych Airbus Defence and Space, Michele Evans, wiceprezes wykonawczej Lockheed Martin Aeronautics i Dirka Hokego, dyrektora generalnego Airbus Defence and Space.

„Od podpisania naszego Memorandum o Porozumieniu (MoU) z Airbusem w grudniu zeszłego roku, nasze zespoły pracują nad rozszerzeniem naszych relacji biznesowych w celu zapewnienia US Air Force (Siłom Powietrznym Stanów Zjednoczonych) najlepszych zdolności tankowania w powietrzu" – powiedziała Michele Evans, wiceprezes wykonawcza Lockheed Martin Aeronautics. „Wierzymy w Airbusa i wiedzę Lockheed Martina w zakresie tankowania w powietrzu i innowacyjnych, sprawdzonych w walce technologii, takich jak obniżona wykrywalność i operacje sieciocentrycznej i tworzymy mocny zespół, który spełnia wymagania dla tankowców US Air Force dzisiaj i w przyszłości."

Dirk Hoke, dyrektor generalny Airbus Defence and Space, powiedział: „Relacje z Lockheed Martinem w tym ekscytującym projekcie są z dnia na dzień coraz lepsze i czekamy na możliwość przedstawienia naszej oferty siłom zbrojnym USA w najbliższej przyszłości. Nasz A330MRTT podawał paliwo amerykańskim samolotom wojskowym podczas misji bojowych od 2014 r. i dzięki długiej historii służby samolotów Lockheed Martina w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych naprawdę wierzymy, że możemy zaoferować im niezrównane zdolności."

„Powiedzieliśmy to już wcześniej i mogę to tylko powtórzyć, że A330MRTT to najbardziej udany i najskuteczniejszy tankowiec na świecie. Wielokrotnie udowodnił swoją wszechstronność i zdolności. Jest to ogromny atut dla każdej armii, w tym USA," powiedział Alberto Gutierrez, szef działu samolotów wojskowych Airbusa.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus