Linie Corsair odbierają swój pierwszy samolot A330neo

A330neo należący do linii lotniczych Corsair - start (fot. Airbus)

Francuskie linie lotnicze Corsair odebrały swój pierwszy samolot A330-900, udostępniony w leasingu za pośrednictwem firmy Avolon.

Decydując się na zamówienie w sumie pięciu A330neo, Corsair realizuje strategię stania się użytkownikiem wyłącznie A330. Dzięki najnowszym technologiom zastosowanym w A330neo przewoźnik odniesie korzyści z oszczędnych i ekologicznych rozwiązań, a pasażerom zapewni najwyższe standardy komfortu podroży w najcichszych kabinach w tej klasie.

Samolot A330neo został wykonany w układzie trzyklasowym i ma 352 miejsca dla pasażerów, którzy docenią liczne udogodnienia kabiny Airspace Airbusa, w tym najnowocześniejszy system rozrywki pokładowej (IFE) i pełną łączność Wi-Fi w całej kabinie.

A330neo napędzają silniki Trent 7000 najnowszej generacji firmy Rolls-Royce. Samolot w barwach Corsair będzie również pierwszym A330neo o zwiększonej maksymalnej masie startowej do 251 ton. Ten parametr pozwoli liniom lotniczym docierać do portów lotniczych odległych nawet o 13 400 km (7200 mil morskich) lub skorzystać z ładowności zwiększonej o 10 ton.

A330neo to samolot nowej generacji, następca popularnej rodziny szerokokadłubowych A330ceo. Oprócz nowych silników w konstrukcji maszyny znalazło się wiele innowacji, w tym ulepszenia aerodynamiczne oraz nowe profile skrzydeł i wingletów, które razem przyczyniają się do zmniejszenia o 25% zużycia paliwa i emisji CO2.

Corsair, który już użytkuje pięć samolotów Airbus z rodziny A330, w 2020 roku dołączył do platformy wymiany danych „Open Data Platform” Airbus Skywise, korzystając w ten sposób z kilku usług opartych na systemie Skywise, takich jak analiza wydajności floty w czasie rzeczywistym (monitorowanie stanu statków powietrznych), analiza niezawodności i obsługi predykcyjne (wyprzedzające wystąpienie usterki).

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus