Linie Cebu Pacific potwierdzają zamówienie 16 samolotów A330neo

A330-900 w barwach Cebu Pacific (fot. Airbus)

Filipiński przewoźnik Cebu Pacific (CEB) złożył w firmie Airbus potwierdzone zamówienie na 16 samolotów dalekiego zasięgu A330neo. Kontrakt na maszyny szerokokadłubowe uzupełnia wcześniejsze zobowiązanie linii lotniczej do pozyskania samolotów wąskokadłubowych – dziesięciu A321XLR oraz pięciu A320neo

Cebu Pacific zamówiły A330neo w wersji A330-900 o zwiększonej pojemności, z maksymalnie 460 fotelami pasażerskimi w konfiguracji jednoklasowej. Cebu Pacific planuje eksploatować samoloty na swoich głównych trasach w Filipinach i pozostałej części Azji, a także w połączeniach dalekodystansowych do Australii i na Bliski Wschód.

Lance Gokongwei, prezes i dyrektor generalny Cebu Pacific powiedział: „A330neo jest częścią naszego programu modernizacji floty. Dzięki pozyskaniu tych samolotów obniżymy zużycie paliwa i będziemy działać w sposób bardziej zrównoważony. Nowe nabytki zapewnią nam również najniższe koszty w przeliczeniu na jeden fotel pasażerski, jednocześnie umożliwiając CEB zaoferowanie większej liczby miejsc w utrzymywanej siatce połączeń i zmaksymalizowanie wykorzystania cennych slotów przydzielonych nam na lotniskach w Manili i innych azjatyckich megaaglomeracjach”.

Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa, powiedział: „Cebu Pacific wyznacza trendy i z pewnością jest jedną z najbardziej szanowanych i dobrze zarządzanych linii lotniczych w branży przewoźników niskokosztowych. Złożone przez CEB nowe zamówienie stanowi kolejne ważny dowód znaczenia wartości A330neo na wysoce konkurencyjnych rynkach transportu pasażerskiego. Opracowana dla Cebu Pacific wersja samolotu o zwiększonej pojemności pomoże firmie osiągnąć jeszcze większą wydajność na cieszących się największą popularnością trasach regionalnych i dalekiego zasięgu”.

Rodzina A330neo opiera się na sprawdzonej ekonomice, wszechstronności i niezawodności znanej już rodziny A330. Samolot, wyposażony w najnowszej generacji silniki Trent 7000 firmy Rolls-Royce i nowe skrzydło, charakteryzuje się obniżonym o 25% zużyciem paliwa w porównaniu z konkurencyjnymi samolotami starszej generacji, a także zwiększonym zasięgiem do 8 000 mil morskich (15 000 km). Kabina pasażerska A330neo jest wykonana w komfortowym standardzie Airspace i oferuje udogodnienia typowe dla Airbusa, w tym najnowocześniejszy pokładowy system rozrywki łączność Wi-Fi.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus