Airbus sprzedaje ACH160 w Azji Południowo-Wschodniej

Airbus ACH160, fot. Airbus

Airbus Helicopters zdobył zamówienie na śmigłowiec ACH160 od nieujawnionego, nowego klienta na Filipinach, dzięki czemu wprowadzi nowy model wiropłata w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku. Będzie on używany do lotów prywatnych i biznesowych na wyspach Archipelagu Filipińskiego.

Śmigłowiec w wersji ACH160 Exclusive będzie wyposażony w dwie pary szerokich drzwi na zawiasach i elektryczne schodki połączone z kabiną wyposażoną na zamówienie, mogącą pomieścić do ośmiu pasażerów w wykończonym ręcznie eleganckim wnętrzu, zapewniającym komfort jak w biznesowym odrzutowcu.

Wyposażony w łopaty wirnika nośnego Blue Edge i nowe otunelowane śmigło sterujące Fenestron, ACH160 wyznacza nowy standard w transporcie korporacyjnym dzięki połączeniu innowacyjnej technologii, prędkości, komfortu i stylu.

W ramach kontraktu, ACH160 otrzyma pakiet HCare First – to pierwsza tego typu umowa wsparcia premium w regionie, zaspokajająca specyficzne potrzeby operatorów wymagających bezproblemowej dostępności śmigłowców.

„Pierwsze zamówienie ACH160 w Azji Południowo-Wschodniej od nowego klienta z Filipin potwierdza światowe zainteresowanie naszymi śmigłowcami dyspozycyjnymi, które zaspokajają zmieniające się potrzeby podróżowania naszych klientów”, powiedział Frederic Lemos, szef Airbus Corporate Helicopters (ACH). „Cieszymy się, że nasze produkty ACH odniosły wielki sukces na rozwijającym się rynku podróży prywatnych na Filipinach”.

H160 jest innowacyjnym, dwusilnikowym śmigłowcem średnim, zaprojektowanym z myślą o tworzeniu wartości dodanej dla klientów dzięki osiągom, konkurencyjności ekonomicznej, bezpieczeństwu i komfortowi. Dostępne są wersje do transportu osób na morskie platformy wiertnicze służące do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, biznesmenów i osób prywatnych, służb porządku publicznego i komercyjnych przewozów pasażerskich. Wejście śmigłowca do eksploatacji zaplanowano na 2020 r.

Gama śmigłowców ACH, znana z połączenia wszechstronności i komfortu, jest bardzo ceniona przez pasażerów i pilotów za stylowe wnętrza oraz płynny i cichy lot dzięki zaawansowanej technologicznie cyfrowej awionice Helionix, zapewniającej bezproblemową obsługę i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Pełna gama śmigłowców ACH obejmuje warianty ACH125, ACH130, ACH135 oraz nowe ACH145, ACH160 i ACH175, pochodzące z licznej i wiodącej na rynku rodziny modeli śmigłowców lekkich i średnich Airbus Helicopters. Dla wszystkich modeli dostępne są wyposażenia wnętrza klasy premium, w tym rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta.

Airbus jest obecny na Filipinach od około 40 lat, gdzie stał się liderem segmentów rynku śmigłowców korporacyjnych i służb porządku publicznego. Za pośrednictwem swojego centrum obsługi klienta w Manili, Airbus Helicopters Philippines zapewnia obsługę techniczną, przeglądy naprawcze i naprawy, a także wsparcie i rozwiązania obsługowe dla ponad 50 klientów.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus