Airbus i Green Africa podpisując porozumienie w sprawie samolotów A220

A220-300 Green Africa Airways, fot. Airbus

Green Afirica Airways, nigeryjska linia lotnicza stacjonująca w Lagosie, podpisała porozumienie w sprawie zakupu 50 samolotów A220-300, co stanowi jedno z ważnych, globalnych zamówień w programie A220, a jednocześnie jest największym zamówieniem złożonym przez kraj afrykański.

Babawande Afolabi, założyciel i prezes Green Africa Airways, powiedział: „Wraz z Airbusem jesteśmy niezwykle dumni, że możemy ogłosić największe zamówienie na samolot A220 pochodzące z kontynentu afrykańskiego. Historia linii Green Africa to historia przedsiębiorczej odwagi, umiejętności strategicznego przewidywania perspektyw i śmiałego zobowiązania się do wykorzystywania potęgi lotnictwa, jako sposobu podróżowania, w celu tworzenia lepszej przyszłości”.

Podczas Singapore Airshow wiceprezes Airbusa ds sprzedaży, Christian Scherer, powiedział: „Naprawdę cieszymy się z projektu Green Africa, powiązanych z nim ambicji i profesjonalizmu, którego dowodem jest wnikliwy dobór aktywów operacyjnych. Unikalna charakterystyka A220 pozwoli tym liniom lotniczym na latanie do miejsc i na trasach, które kiedyś mogłyby zostać uznane za nieopłacalne. Nie możemy doczekać się początku partnerstwa z Green Africa i chętnie będziemy towarzyszyć tej firmie, dostarczając najwydajniejszy samolot w swojej klasie”.

A220 to jedyny samolot zaprojektowany od początku z myślą o rynku maszyn oferujących 100-150 miejsc pasażerskich. Oferuje niezrównane parametry zużycia paliwa i komfort szerokokadłubowca w konstrukcji wąskokadłubowej. Maszyna łączy w sobie najnowocześniejsze rozwiązania aerodynamiczne, zaawansowane materiały oraz najnowszej generacji silniki turbowentylatorowe PW1500G firmy Pratt & Whitney. To wszystko pozwala na osiągnięcie zużycia paliwa na pasażera niższego o 20 procent, w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Co więcej, A220 cechuje dużo niższy poziom emisji CO2 oraz ograniczony hałas. A220 oferuje osiągi, które kojarzone są raczej z większymi maszynami wąskokadłubowymi. Na koniec stycznia 2020 Airbus zebrał łącznie 658 zamówień na maszynę A220.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus