Narodowa Policja Japonii zamawia pięć nowych śmigłowców

H225 dla Narodowej Policji Japonii (fot. Airbus)

Narodowa Policja Japonii (NPA) zamówiła w ramach programu modernizacji floty jeden nowy śmigłowiec H225 i cztery śmigłowce H135.

NPA, która obecnie eksploatuje 12 śmigłowców H135, cztery H155 i sześć AS365 i już zamówiła jeden H215 i dwa H225, używa swojej powiększającej się floty do różnorodnych misji, w tym zadań porządku publicznego, transportu personelu i VIP, transportu towarów, niesienia pomocy ofiarom katastrof, a także wsparcia na dużym obszarze. Pięć nowych śmigłowców uzupełni zdolności policji w zakresie zadań porządku publicznego. Nowe zamówienie zwiększy do 30 flotę śmigłowców Airbusa w NPA.

„Airbus Helicopters ceni możliwość wspierania od ponad 30 lat różnorodnych misji japońskich organów ścigania za pomocą naszych dwusilnikowych śmigłowców lekkich, średnich i ciężkich. Dziękując NPA za wieloletnie zaufanie, witamy japońską policję jako kolejnego nabywcę naszych śmigłowców z rodziny Super Puma. Flota NPA powiększy się nie tylko pod względem liczby, ale także zasięgu i pojemności. Jesteśmy w pełni przekonani, że nowe śmigłowce, po ich dostarczeniu w uzgodnionym czasie, wspomogą działania policji” – powiedział Guillaume Leprince, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters Japan.

H135 jest wybitnym liderem na rynku w segmencie dwusilnikowych śmigłowców lekkich, znanym z kompaktowej konstrukcji, manewrowości, niezawodności i wszechstronności. Jego wysoka dostępność jest olbrzymią zaletą dla organów porządku publicznego. W Japonii operatorzy H135 korzystają z oferowanego przez centrum szkolenia Airbus Helicopters wsparcia szkoleniowego z użyciem kompleksowych symulatorów lotu H135. Obecnie w Japonii eksploatowane są 94 śmigłowce H135. Na całym świecie Airbus dostarczył ponad 1375 śmigłowców H135 około 300 klientom, które wylatały przeszło 5,4 miliona godzin.


H135 (fot. Airbus)

H225 to 11-tonowy, napędzany dwoma silnikami turbinowymi, najnowszy członek rodziny Super Puma produkowanej przez Airbus Helicopters. Śmigłowce te wylatały już przeszło 5,7 miliona godzin na całym świecie, w każdych warunkach pogodowych. H225 oferuje wyjątkową wytrzymałość i dużą prędkość przelotową, można go wyposażyć w różne urządzenia do rozmaitych zadań. Tylko w Japonii lata obecnie w sumie 28 śmigłowców z rodziny Super Puma. Są one używane przez operatorów cywilnych i parapublicznych, a także Ministerstwo Obrony Japonii, do różnych misji takich jak poszukiwania i ratownictwo, operacje na wybrzeżu morza, przewóz VIP-ów, zwalczanie pożarów oraz transport ładunków.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus