Airbus Helicopters zwiększa obecność w Japonii

Airbus Helicopters rozwija zakłady w Japonii (fot. Airbus Helicopters)

W ramach rozwoju działalności Airbus Helicopters utworzy kompleks zajmujący się obsługą techniczną, naprawami i przeglądami (MRO) obok istniejących zakładów na lotnisku Kobe, w Japonii. Budowa obiektu rozpocznie się w czerwcu 2019 r., a nowy zakład ma zostać uruchomiony w tym samym roku, w listopadzie.

Istniejący zakład jest w stanie pomieścić jednocześnie do 25 śmigłowców średnich. Znajduje się w nim także regionalne centrum inżynieryjne i pierwszy w kraju kompleksowy symulator lotu śmigłowca, w którym przeszkolono ponad 500 pilotów i inżynierów z Japonii i z całego regionu.

Dzięki tej ekspansji, Airbus Helicopters będzie miał największy udział w sektorze lotniczym na lotnisku Kobe, zajmując całkowitą powierzchnię 19 685 m2. Całkowita kubatura zakładu wzrośnie o 60%, pozwalając obsłużyć jednocześnie około 40 śmigłowców średnich. Nowy budynek będzie mieścił nowoczesny hangar, biuro administracji i specjalnie zaprojektowany magazyn.

„Japonia jest ważnym rynkiem dla Airbus Helicopters. Ten dodatkowy obiekt jest częścią naszego planu rozwoju w kraju i potwierdza nasze zaangażowanie w zwiększanie wsparcia dla floty naszych klientów, jednocześnie odpowiadając na ich rosnące zapotrzebowanie na usługi obsługi posprzedażowej”, powiedział Olivier Tillier, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters Japan. „Przez lata budowaliśmy nasze zdolności w Kobe i wierzymy, że zakład ten oferuje duży potencjał wzrostu. Dysponując większą kubaturą, będziemy mogli zaoferować naszym klientom kompletny pakiet wsparcia i usług, obejmujący obsługę posprzedażową, techniczną, naprawy i przeglądy, usługi inżynierskie, wsparcie techniczne, szkolenie symulatorowe i składowanie”.

Od czasu przekazania pierwszego śmigłowca Alouette II do Mitsuya Air Service w 1961 r., Airbus Helicopters Japan dostarczył użytkownikom i klientom w tym kraju ponad 440 śmigłowców do różnych misji, w różnych segmentach rynku. Obecnie Airbus jest liderem japońskiego rynku cywilnego i usług publicznych, mającym 54% udziałów i planuje wzmocnić swoją pozycję dzięki prognozowanemu rozwojowi floty w Japonii o 2% rocznie w ciągu następnych dwóch dekad. Airbus Helicopters zdobył już 50% nowych zamówień złożonych w Japonii w 2018 r.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus