Airbus Helicopters liderem w Ameryce Północnej na rynku transportu medycznego

H145 (fot. Jerome Deulin/Airbus Helicopters)

Airbus Helicopters zwiększa swoją obecność na rynku usług ratownictwa medycznego (EMS) w Ameryce Północnej, dzięki sprzedaży sześciu śmigłowców dla dwóch klientów podczas Air Medical Transport Conference 2018 (konferencji lotniczego transportu medycznego), która odbyła się w Phoenix, w Arizonie w tym tygodniu.

„Airbus Helicopters od samego początku wspiera rynek lotniczego transportu medycznego w Ameryce Północnej i jesteśmy dumni z dalszej współpracy z klientami, którym możemy pomagać nieść ratunek w najbezpieczniejszych i najnowocześniejszych śmigłowcach”, powiedział Chris Emerson, prezes Airbus Helicopters Inc i szef regionu Ameryki Północnej.

REACH Air Medical Services doda trzy H125 i dwa H130 do swojej obecnej floty. Nowe śmigłowce, które mają zostać dostarczone jeszcze w tym roku, pozwolą REACH na zwiększenie zakresu usług przy jednoczesnej modernizacji floty. Główna siedziba firmy znajduje się w Sacramento, w Kalifornii. REACH jest spółką zależną Global Medical Response (GMR), która zapewnia usługi transportu lotniczego pacjentom wymagającym intensywnej terapii na terenie Kalifornii, Oregonu, Nevady, Montany, Teksasu i Kolorado.

Na targach AMTC 2018 Airbus zdobył również nowego klienta – Medical Air Rescue Company (MARC), który podpisał kontrakt na swój pierwszy śmigłowiec Airbusa, model H130. Pozyskanie go jest częścią długofalowego planu spółki, mającego na celu modernizację floty i zwiększenie zakresu jej działalności w trudno dostępnych rejonach górskich w Wyoming, w których będzie bazował śmigłowiec. H130, którego dostawa planowana jest w grudniu, pomoże rozwijającej się organizacji obsługiwać około 2400 pacjentów rocznie w Południowej Dakocie, Wyoming, Montanie, Nebrasce i Teksasie.

Zamówienia te przychodzą w ślad za dwoma kamieniami milowymi osiągniętymi przez dwusilnikowy H145 na rynku ratownictwa medycznego w Ameryce Północnej. W marcu 2018 r. Boston MedFlight odebrała swój pierwszy z trzech śmigłowców H145, stając się pionierskim dostawcą usług medycznych w Stanach Zjednoczonych, który eksploatuje H145 w konfiguracji ratownictwa medycznego. Z kolei w 2019 r. H145 rozpocznie pierwsze loty ratownicze w Kanadzie w barwach dostawcy usług transportu medycznego STARS z Alberty, który wybrał ten śmigłowiec jako preferowany typ do zmodernizowania swojej floty.

Airbus Helicopters pozostaje wiodącym dostawcą śmigłowców ratownictwa medycznego dla użytkowników w Ameryce Północnej. Tylko w ostatniej dekadzie prawie dwie trzecie wszystkich nowych śmigłowców EMS sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych zostało wyprodukowanych przez Airbus Helicopters. Obecnie ponad 90 operatorów EMS w Ameryce Północnej polega na ponad 1230 śmigłowcach Airbusa używanych przez nich do zadań ratownictwa medycznego.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus