Fabryczny A400M uczestniczy w moście powietrznym przewożąc maski do Hiszpanii

A400M - rozładunek masek na terenie zakładu Airbusa w madryckim Getafe (fot. Airbus)

Samolot transportowy A400M wspiera działania kryzysowe związane z pandemią COVID-19. Uczestniczy w moście powietrznym, przewożąc między Tuluzą i Madrytem bardzo potrzebne obecnie hiszpańskiej opiece zdrowotnej maski ochronne.

Samolot o numerze produkcyjnym MSN56, pilotowany przez załogę fabryczną, wystartował 23 marca o godzinie 18.07 z głównej bazy Airbusa w Tuluzie, by o godzinie 19.05 dostarczyć na madryckie lotnisko Getafe maski, przekazane na stan hiszpańskiego Ministerstwa Obrony. Ładunek był częścią około 2 milionów masek przywiezionych w weekend do Europy przez samolot testowy Airbusa A330-800 z Tianjin w Chinach.

Utworzony most powietrzny umożliwi zasilenie hiszpańskiego systemu publicznej ochrony zdrowia znaczną liczbą masek w celu wsparcia działań kryzysowych związanych z pandemią COVID-19. Pomoc lotnicza uzupełnia donacje rzeczowe w postaci tysięcy masek, poczynione przez Airbusa w ostatnich dniach na rzecz szpitali i służb publicznych w całej Europie. W najbliższych dniach załogi i samoloty fabryczne Airbusa będą wykonywać podobne loty zaopatrzeniowe w porozumieniu z właściwymi władzami krajowymi.

Źródło: Airbus Defence and Space
comments powered by Disqus