Phenom 300 najlepiej sprzedającym się business-jetem drugi rok z rzędu

Phenom 300

Embraer w zeszłym roku wypuścił na rynek 73 egzemplarze modelu Phenom 300, co było najlepszym wynikiem jeśli chodzi o sprzedaż business-jetów, wynika z raportu  Stowarzyszenia Producentów General Aviation (GAMA - General Aviation Manufacturers Association).

W 2013 roku sprzedaż wyniosła 60 samolotów, co wówczas również było rekordowym wynikiem.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi klienci wybierają Phenoma 300. To prawdziwie rewolucyjna maszyna, zaprojektowana w oparciu o sugestie i opinie użytkowników. Ten sukces upewnia nas w dążeniu do zapewniania naszym klientom wsparcia i usług o najwyższej jakości  - powiedział prezes Embraer Executive Jets, Túlio Pellegrini.

W ciągu zaledwie 5 lat od debiutu, flota maszyn Phenom 300 osiągnęła 250 sztuk, przejmując 57% rynku lekkich odrzutowców. Ten model jest użytkowany w ponad 20 krajach i w sumie spędził już w powietrzu ponad 200 tys. godzin.

Phenom 300 to jeden z najszybszych lekkich odrzutowców. Jego prędkość przelotowa wynosi 453 węzły (838 km/h). Samolot zdobył nagrodę Amerykańskiego Narodowego Stowarzyszenia Lotniczego (NAA - National Aeronautic Association) pokonując w rekordowym czasie trasę z Bellingham w stanie Washington, do Albany w stanie Nowy Jork.

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus