Przejdź do treści
Źródło artykułu

Praktyczne aspekty użytkowania samolotu w zimie

Zima to trudny okres dla pilotów. Zjawiska atmosferyczne są inne niż w pozostałych porach roku i należy zwrócić na nie baczniejsza uwagę. Jak przygotować siebie i samolot do zimowej aury radzi pilot Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, Leszek Drygasiewicz.

Pod koniec listopada Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej zorganizował szkolenie dotyczącego bezpieczeństwa z zimowej eksploatacji statków powietrznych. Jednym z wykładowców był instruktor szybowcowy i samolotowy, pilot z 57-letnim stażem w lotnictwie, Leszek Drygasiewicz.

Podczas jego wykładu uczestnicy mogli dowiedzieć się jak przygotować samolot do lotu, w jakich warunkach nie należy latać i co grozi za nieodpowiednie przygotowanie statku. Nie obeszło się bez przykładów z życia. Zima to dobry czas na zdobycie wiedzy praktycznej. To było bardzo pouczające i wyjątkowe spotkanie.

W przyszłym roku Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej ma w planach kolejne webinary.

Chcemy skorzystać z dobrodziejstw techniki i organizować spotkania on-line abyśmy mogli docierać do szerszej grupy odbiorców – mówi Jarosław Gniazdowski, wicedyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Zapraszamy do obejrzenia wykładu Leszka Drygasiewicza.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony