Linie PIA będą zabierać załogom paszporty podczas zagranicznych pobytów

B777 należący do linii PIA, fot. The Telegraph

Po niedawnym incydencie, gdy pod koniec stycznia br. po lądowaniu w Toronto rejsu PK-798 linii PIA, jeden ze stewardów oddalił się od załogi w nieznanym kierunku i wciąż nie podjął żadnych prób kontaktu, przewoźnik ten zdecydował się zmodyfikować zasady pobytów dla załóg w zagranicznych portach lotniczych. Linia lotnicza zamierza wdrożyć nowe, ostrzejsze przepisy dla swoich pracowników poza granicami Pakistanu.  

Zgodnie z nową dyrektywą, wszyscy członkowie załóg zaraz po lądowaniu i przejściu odprawy paszportowej oraz celnej, będą musieli przekazać paszporty na przechowanie do Station Managera na danym lotnisku, Dokumenty zostaną zwrócone w momencie odprawy przed rejsem wylotowym. Ponadto pracownicy ochrony w hotelach zarezerwowanych dla członków personelu pokładowego, będą prowadzili kontrole, aby sprawdzić, czy każdy z nich zameldował się po przylocie.

Pracownicy hotelu będą zobowiązani do informowania przewoźnika o wszelkich zauważonych rozbieżnościach. Ze względu na panującą pandemię COVID-19, mobilność członków personelu pokładowego ma zostać również ograniczona i zakazane będzie opuszczanie terenu hotelu w porze nocnej.
 

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus