KLM wszczyna dochodzenie po tym, jak personel handlingowy skandował rasistowskie obelgi

Rasistowski incydent na lotnisku w Amsterdamie, fot. youtube

KLM wszczął dochodzenie w sprawie wideo pokazującego członków obsługi handligowej na lotnisku Schiphol (AMS), którzy wykrzykują rasistowskie obelgi odnośnie odlatującego samolotu Rogal Air Maroc. Film został upubliczniony 8 lipca.

Na wideo słychać mężczyznę skandującego słowa w języku niderlandzkim skierowane do odlatującego samolotu Royal Air Maroc: „Tak, tak, kolejne pełne pudełko Marokańczyków wraca do Maroka. Bilet w jedną stronę dla każdego! Wynoś się, wynoś się!” Inny mężczyzna, ubrany w robocze ubranie KLM, wiwatuje na te słowa.

8 lipca, linie KLM wydały oświadczenie, w którym potępiają zachowanie personelu zarejestrowanego na nagraniu i stwierdzają, że zostaną podjęte dalsze działania w tej sprawie. „Byliśmy zszokowani treścią wideo opublikowanego w mediach społecznościowych, pokazującego personel w kamizelce KLM wiwatujący na widok samolotu startującego do Maroka” – napisał rzecznik KLM w oświadczeniu.

 „Nagrane osoby wygłaszają niedopuszczalne komentarze. Niestety doszliśmy do wniosku, że przynajmniej jeden pracownik Ground Services był uwieczniony na tym filmie. Takie zachowanie jest całkowicie nie do przyjęcia. Jest to sprzeczne z podstawowymi wartościami, które wyznajemy jako firma. Nie ma miejsca na takie postępowanie ani w KLM, ani w szerszej społeczności lotniskowej. W związku z tym zostaną podjęte odpowiednie działania”. 

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus