Gdynia AEROBALTIC 2018 z jeszcze ciekawszymi atrakcjami

Gdynia AEROBALTIC (fot. aerobaltic.pl)

17-19 sierpnia 2018 r. – już dziś warto zarezerwować tę datę w kalendarzu. Trzy dni efektownych pokazów lotniczych, wystawa statyczna na lotnisku w Kosakowie oraz dwa razy więcej samolotów, w tym również maszyn bojowych - to tylko część atrakcji wzbogacających przyszłoroczną edycję Gdynia AEROBALTIC 2018 powered by LOTOS-Air BP. Organizatorzy, zachęceni sukcesem tegorocznego wydarzenia, zapowiadają rozszerzenie formuły imprezy.

O sukcesie lotniczych pokazów, które odbyły się w sierpniu 2017 r., świadczą przede wszystkim frekwencja oraz entuzjastyczne oceny uczestników. W opinii widzów szczególnie zachwycające były pokazy nocne z wykorzystaniem świateł i efektów pirotechnicznych.

Topografia Gdyni – centrum miasta położone tuż przy plaży – sprawiła, że możliwa była organizacja takiego programu pokazów, który trudno byłoby zrealizować gdzie indziej. Rozległy akwen, plaża z bogatą infrastrukturą, a do tego bezpieczne i w pełni dyspozycyjne lotnisko przekonały nas do wybrania tego właśnie miasta na gospodarza naszego wydarzenia. Niewiele jest miejsc w Europie, tak dobrze nadających się do organizacji tego typu pokazów lotniczych – potwierdza organizator Sebastian Golus z firmy Aeropact.

Tym samym Gdynia stała się ważnym punktem na europejskiej mapie festiwali lotniczych. Specyfika pokazów powoduje, że Gdynia AEROBALTIC nie konkuruje z innymi imprezami tego typu w Polsce, ale je uzupełnia, stanowiąc prawdziwą atrakcję dla fanów lotnictwa oraz tysięcy turystów odwiedzających miasto. Wpisuje się to w generalną strategię miasta, chcącego w pełni wykorzystać swoje unikatowe warunki. – Pokazy lotnicze to element szerszego projektu wakacyjnego, skierowanego do mieszkańców i gości. Gdynia ma fenomenalne warunki, jedną z najpiękniejszych plaż, fantastyczny bulwar. Nie ustajemy w wysiłkach, by jak najpełniej te walory wykorzystać – mówi Prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek.

To właśnie unikalność miejsca oraz gorące przyjęcie ze strony publiczności spowodowały, że przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się w nowej, rozszerzonej formule. Najważniejsze będzie wydłużenie czasu trwania imprezy do trzech dni. – Dzięki temu będziemy mogli zaprezentować widzom dwukrotnie więcej statków powietrznych oraz przygotować dla nich dodatkowe atrakcje, których nie było podczas tegorocznej edycji – zapowiada Hubert Topoliński z Aeropact.

Odpowiedzią na oczekiwania publiczności będzie między innymi wystawa statyczna na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Tam będzie można nie tylko obejrzeć moment startu i lądowania załóg, ale także obejrzeć samoloty z bliska oraz porozmawiać z pilotami. Organizatorzy pracują również nad dodatkowymi atrakcjami na miejscu. Tym, co wyróżnia pokazy lotnicze w Gdyni pozostaną niezmiennie efekty świetlne podczas nocnych przelotów nad Zatoką Gdańską. Jednym z bardziej oczekiwanych momentów pokazów lotniczych są zwykle demonstracje możliwości maszyn bojowych, dlatego właśnie podczas najbliższej edycji organizatorzy przygotują również prezentację samolotów militarnych. Jednak typy samolotów oraz nazwy grup póki co pozostaną niespodzianką.

Możemy już dziś zapewnić, że przyszłoroczna edycja będzie jeszcze bardziej efektowna i zapierająca dech w piersiach niż tegoroczna impreza. Dokładamy wszelkich starań, by program wydarzenia spełnił oczekiwania naszych gości i głęboko wierzymy, że widzowie docenią nasze starania. Mimo że do wakacji jeszcze sporo czasu, już dziś serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zarezerwowania w kalendarzu daty 17-19 sierpnia 2018 roku – mówią organizatorzy.

Więcej informacji na stronie imprezy www.aerobaltic.pl oraz na facebooku.

Źródło: Aeropact
comments powered by Disqus