MLP – otwarcie wystawy „Kobiety w przestworzach” i 236 Rocznica Niepodległości USA

Women in Aviation (plakat)

5 lipca otwarto w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie wystawę „ Kobiety w przestworzach”, zorganizowaną przez tę placówkę w ramach ROKU AMERYKAŃSKIEGO. Wystawę otworzył Dyrektor MLP – Krzysztof Radwan, który powitał jednoczenie gości na czele z Ambasadorem USA w Polsce Lee A. Feinsteinem i Konsulem Generalnym USA w Krakowie Allenem Greenbergiem wraz z małżonką.

Następnie zabrała głos Katarzyna Zielińska – kurator wystawy. W przemówieniu swym opowiedziała skąd wziął się pomysł przygotowania takiej wystawy, oraz o ludziach którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Kolejnym mówcą był ustępujący Konsul, p. Greenberg. Mówił o związkach łączących nasze kraje, szczególnie tych lotniczych. Podziękował za kilkanaście lat pracy w Polsce, które były jakże owocne, czego przykładem może być cykl wystaw i wydarzeń związanych z Rokiem Amerykańskim w MLP. Było to wzruszające przemówienie, w którym Konsul żegnał się z obecnymi, jak ze starymi przyjaciółmi. Żegnaliśmy również Panią Konsul Annę Braghetty, Szefa Sekcji Konsularnej Jeffreya Vicka, Konsula Benjamina Ousleya-Nasemana oraz Szefa Sekcji Administracyjnej Tima Husona.

(...)

LM

Czytaj całość artykułu na stronie aerokrak.pl

Czytaj również: MLP zaprasza na Wystawę "Kobiety w przestworzach"

 

Źródło: aerokrak.pl
comments powered by Disqus

Komentarze

No tak, rozumiem 236 rocznica jest to tzw. rocznica okrągła. Tylko nie wiem czy Washington to kawalerią powietrzną tych złych Brytoli pokonał?