Wylatał wicemistrzostwo

Wiktor Czubski w szybowcu z pucharem z 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie (fot. arch. W. Czubski)

Leszno. 46 Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów rozegrane. Odbywały się w dniach 16–26.08.2018, w dwóch klasach: standard i club. W zawodach brali udział piloci z różnych aeroklubów. Aeroklub Ziemi Zamojskiej reprezentował młody, 19-letni szybownik Wiktor Czubski, członek Szybowcowej Narodowej Kadry Juniorów. Startował w klasie standard. Latał szybowcem Narodowej Kadry Juniorów – LS 8. Zawodom towarzyszyła piękna pogoda, która umożliwiła rozegranie 7.  konkurencji. Najkrótsza trasa miała 200 km, najdłuższa 400 km.

Juniorzy osiągali znakomite wyniki. Prędkości przelotowe po całej trasie wynosiły nawet do 123 km/ h. Najlepsze wyniki osiągał ten, który najdłuższą trasę pokonał w jak najkrótszym czasie.

Wiktor uzyskał III miejsce i tytuł II-vice Mistrza Polski, uzyskując 5303 punkty.

Wszyscy zawodnicy wykazywali wspaniałe umiejętności oraz bardzo dobre przygotowanie do poszczególnych konkurencji. Uczestnictwo w Mistrzostwach dało szansę nie tylko ścigania się i rywalizacji pod szlakami cumulusów, ale również możliwość uczenia się od najlepszych pilotów szybowcowych i zdobywania doświadczenia w lataniu zawodniczym. 


(fot. arch. W. Czubski)

Opracowanie: Joanna Giruć, Wiktor Czubski

Źródło: Aeroklub Ziemi Zamojskiej
comments powered by Disqus