Super awiacja nadciąga!

Zespół akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry (fot. Arch. AZZ)

Ruszyły wakacje i ruszają imprezy. Coraz bliżej do wydarzenia Air Show Gmina Zamość 2016. To już za trzy dni, 16 lipca na zamojskim niebie zaprezentują się podniebni akrobaci. Wystąpią kultowe gwiazdy na ziemi i w powietrzu. To interesujące wydarzenie organizowane jest z okazji 40 – lecia Aeroklubu Ziemi Zamojskiej.

Na pokazach zaprezentują się m.in.: Grupa Akrobacyjna Żelazny, która wykona niepowtarzalne powietrzne ewolucje, Zespół akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry, Artur Kielak – mistrz Polski w akrobacji samolotowej, Formacja 3AT-3 i wiele innych załóg lotniczych, które stworzą dla widzów niezapomniane i pełne emocji widowisko na niebie. Nie zabraknie także szybowców i skoczków spadochronowych. Imprezę otwiera pokaz Fregat w wykonaniu Polskiego Stowarzyszenia Motoszybowcowego z Poznania. Na niebie zobaczymy także latające historyczne statki powietrzne.Autentyczny samolot, nie replika, pamiętający czasy II wojny światowej to Tiger Moth z 1939 roku. Czasy wiatru w otwartych kabinach i lotników w skórzanych kombinezonach… Samolot został przekazany Królewskim Siłom Powietrznym jeszcze w czasie Bitwy o Anglię. Jest to unikatowy, historyczny samolot bazujący w Polsce. Dwa kolejne latające zabytki to: samolot DHC-1 Chipmunk i samolot obserwacyjny Taylorcraft Auster Mk IV. Właścicielem tych statków jest pilot Jacek Mainka.

Kolejnym punktem programu jest koncert. Wieczorem (ok. godz. 20:30), na zakończenie podniebnych atrakcji, wystąpi legendarna grupa muzyczna – Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Zwycięzcy tegorocznych Premier Festiwalu w Opolu oraz laureaci nagród specjalnych.

Pokazom lotniczym – Air Show Gmina Zamość 2016 patronuje Wójt Gminy Zamość – Ryszard Gliwiński. Sponsorem głównym wydarzenia jest Perła – Browary Lubelskie S.A. Pozostali sponsorzy to: Hilltech, Zakłady Zbożowo-Młynarskie w Werbkowicach oraz Magna Mundi.

Start – godz. 10:00, miejsce – lotnisko Mokre, k. Zamościa.
Serdecznie zapraszamy!

Joanna Giruć
Rzecznik prasowy AZZ

Źródło: Aeroklub Ziemi Zamojskiej
comments powered by Disqus