Fly Fest 2018

Fly Fest 2018

Ruszyły przygotowania do szóstej edycji Międzynarodowej Wystawy Lotniczej FLY FEST 2018. Impreza odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2018 r. na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Organizatorem festiwalu jest Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.

Znamy już pierwsze lotnicze gwiazdy tegorocznego festiwalu lotniczego w Piotrkowie. W sobotę (30.06.2018) pierwszego dnia festiwalu na niebie zagości aż siedem samolotów w locie akrobacyjnym. Do Piotrkowa przyleci Zespół Akrobacyjny „Orlik” Polskich Sił Powietrznych. Grupa powstała w roku 1998 i stacjonuje na lotnisku w Radomiu. Zespół Akrobacyjny „Orlik” lata na samolotach turbośmigłowych PZL-130 TC-II Orlik. Piloci zespołu rekrutują się z instruktorów wykonujących loty w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego, selekcji oraz doboru kandydatów dokonuje lider we współpracy z pozostałymi członkami zespołu. Kilka dni temu Zespół obchodził 20 rocznicę powstania.

Udział we FLY FEST 2018 potwierdził też Jurgis Kairys, litewski pilot akrobacyjny. W sobotę i niedzielę fani lotnictwa zobaczyczą na piotrkowskim lotnisku pokaz nocny w wykonaniu Marka Choima, który na samolocie EXTRA 330 polata po zachodzie słońca z flarami. Wcześniej ten sam pilot wykona loty akrobacyjne.

Będą też śmigłowce W-3 z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Akrobacje szybowcową wykona wielokrotny mistrz świata kpt. Jerzy Makula. Pojawią się na lotnisku grupy pokazowe: Formacja 3AT3 3 samoloty AT-3 w precyzyjnym pokazie lotu zespołowego, Cellfast Flying Team grupa pokazowa na samolotach Morane, a także 57-y team dwa wiatrakowce w lotach pokazowych.

Piękne samoloty historyczne reprezentować będą YAK 3U pokaz w wykonaniu Mateusza Strama oraz HATZ Classic (jedyny egzemplarz samolotu w Polsce, dwa w Europie).

 

Tradycyjnie już goście Fly Fest 2018 zobaczyczą Dromadera w pokazie imitacji działań agrolotniczych, Eurocoptera EC135 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, defiladę samolotów Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej oraz na deser przelot myśliwca MIG 29.

Organizatorzy przygotują też miejsce dla spotterów, skąd będą mogli fotografować statki powietrzne podczas akrobacji. Zgłoszenia będą przyjmowane w terminie  do 30 kwietnia 2018 r. na adres aeroklub@azp.com.pl Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na stronie www.flyfest.pl

Organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec atrakcji. Wkrótce więcej informacji. A już dziś zapraszamy na lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim na szóstą edycjię Międzynarodowej Wystawy Lotniczej FLY FEST 2018 w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2018 r.

Źródło: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej
comments powered by Disqus