Dzień otwarty w Aeroklubie Ziemi Pilskiej

Lądowisko Piła - widok od południowego wschodu (fot. Bogusław S. Kafarski)

Zapraszamy fanówlotnictwa na Dzień otwarty w Aeroklubie Ziemi Pilskiej, który odbędzie się 6 marca 2021 r. w godzina 15:00 – 17:00 na aeroklubowym lądowisku w Pile.

Początki aeroklubu sięgają 1979 roku, kiedy to w Pile powstała filia Aeroklubu Bydgoskiego. 19 marca 1990 roku został oficjalnie zarejestrowany Aeroklub Ziemi Pilskiej, jako jednostka terenowa Aeroklubu Polskiego. W Aeroklubie Ziemi Pilskiej zorganizowane są cztery sekcje specjalnościowe: modelarska, paralotniowa, szybowcowa i samolotowa.

Jeśli chcesz zostać członkiem jednej z tych sekcji, przyjdź w najbliższą sobotę na lądowisko Piła (EPPI). W trakcie tego wyjątkowego dnia będzie można zobaczyć z bliska sprzęt, którym latają aeroklubowi piloci i dowiedzieć się jak rozpocząć swoją przygodę z lotnictwem.

A może chcesz zostać skoczkiem spadochronowym? Od członków Związku Polskich Spadochroniarzy Poznań będziesz mógł uzyskaćwięcej informacji naten temat.

Pozdas dniaotwartego zostanie również przedstawiony specjalny projekt kierowany do mieszkańców Miasta Piły w wieku od 14 do 18 lat – "Młoda Kadra". Program został objęty patronatem Prezydenta Miasta Piły, Piotra Głowskiego.

Spotkanie odbędzie się na terenie lądowiska przy zachowaniu reżimów sanitarno-epidemiologicznych.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Ziemi Pilskiej
comments powered by Disqus