“57-my” Team i skoczkowie spadochronowi kolejnymi gośćmi Płockiego Pikniku Lotniczego

“57-my” Team (fot. Daniel Pach)

Za nieco ponad dwa tygodnie, po 5 latach przerwy, na Płockim Wzgórzu Tumskim odbędzie się Płocki Piknik Lotniczy. Siódma edycja pikniku odbędzie się w dniach 15-16.06.2019 r.

Organizatorzy zdradzili, że kolejnym gościem Pikniku będzie “57-my” Team, który powstał dzięki pasji do lotnictwa i wiatrakowców. Wiatrakowce dzięki szerokiemu zastosowaniu w różnych dziedzinach zyskują dzisiaj dużą popularność oraz zainteresowanie u osób, które chcą realizować swoją lotniczą pasję. Idealnym przykładem wiatrakowcowej pasji jest zespół pilotów „57-my”.

“57-my” TEAM – grupa powstała spontanicznie a tworzy ją dwóch pilotów, miłośników wiatrakowców. Nazwa zespołu „57-my” jest nawiązaniem do roku urodzenia pilotów – Wiesława Jarzyny i Romualda Owedyka.

Wiesław Jarzyna jako pierwszy w Polsce zdobył świadectwo kwalifikacji pilota wiatrakowca. Romuald Owedyk jest właścicielem pierwszego zarejestrowanego w Polsce od czasów powojennych wiatrakowca XENON (SP-XENA), którego przekazał do zbiorów Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

Zespół “57-my” Team posiada łączny nalot na wiatrakowcach przekraczający 3700 godzin.

Na płockim niebie będziemy mogli podziwiać dwa bliźniacze wiatrakowce, które zawsze dają niezapomniany pokaz figur i ewolucji, których nie jest w stanie wykonać żaden samolot.

Jednym z punktów pokazów będzie też desant trzech skoczków z samolotu PZL-104 Wilga. Skoczkowie będą lądować na specjalnie przygotowanym miejscu na płockiej plaży. Tak spadochroniarze ćwiczyli na płockim lotnisku trzy tygodnie przed pokazami.

Popisy pilotów będzie można oglądać z Płockiego Wzgórza Tumskiego. Wielka przestrzeń widokowa, trawiaste wzgórze oraz piaszczysta plaża, to wspaniałe miejsce na piknik dla całych rodzin. Niczym nieograniczona widoczność na cały nadwiślański krajobraz sprawia, że cała skarpa jest idealnym miejscem dla miłośników fotografii lotniczej.

To oczywiście nie koniec atrakcji, ale organizatorzy na razie nie zdradzają do końca swoich planów.


Przeczytaj również:
Atrakcje VII edycji Płockiego Pikniku Lotniczego
Płocki Piknik Lotniczy coraz bliżej
Płock: wraca Piknik Lotniczy nad Wisłą – odbędzie się w czerwcu

Źródło: Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
comments powered by Disqus