Dlapilota.pl dystrybutorem środków czyszczących Warter Aviation dedykowanych dla GA

Konserwacja samolotu

Miło nam zakomunikować, iż portal dlapilota.pl zawiązał współpracę z firmą Warter Aviationw zakresie dystrybucji środków czyszczących dedykowanych dla statków powietrznych GA. Lotnicze hobby to nie tylko samo latanie, ale również godziny spędzone na ziemi celem utrzymania odpowiedniego stanu technicznego statku powietrznego, jak również jego właściwego zakonserwowania.

Temu właśnie mają służyć nowe produkty wprowadzone do sprzedaży w ramach naszej oferty. Wśród nich znajdują się m.in. preparaty przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń pochodzenia atmosferycznego, do pielęgnacji i konserwacji konsoli, usuwania resztek owadów z szyb, zabezpieczenia powierzchni płatowca przed przyklejaniem pyłków, pielęgnacji opon, mycia szyb i owiewek statków powietrznych, mycia statków powietrznych przy użyciu wysokociśnieniowych urządzeń, woskowania, zabezpieczania i nabłyszczania powierzchni lakierowanych, a także wytwarzania smug dymowych w samolotach wyposażonych w silniki tłokowe.

Wszystkie te produkty można już teraz zakupić w sklepie dlapilota.pl


Air Axhaust Gas Cleaner 750 ml


Specjalistyczny, gotowy do użycia preparat do usuwania uporczywych zanieczyszczeń pochodzenia atmosferycznego, w tym sadzy, oraz pozostałości parafin stosowanych w smugaczach, a także okopceń pochodzących z gazów wylotowych.

Sposób użycia: przy użyciu trigera pianotwórczego nanieść preparat na mytą powierzchnię, pozostawić na 3-5 minut, następnie przetrzeć gąbką. Pozostawić na około 2 min a następnie obwicie płukać wodą pod ciśnieniem aż do całkowitego ustąpiena pienienia.


Air Cockpit Matt 750 ml


Specjalistyczny preparat do pielęgnacji i konserwacji konsoli i elementów kokpitu statków powietrznych wykonanych z tworzyw sztucznych lub skóry. Dzięki swej nanocząsteczkowej budowie oraz zastosowanym polimerom, przez długi czas nadaje antystatyczne właściwości przez co znacznie opóźnia osiadanie kurzu.

Sposób użycia: przy pomocy trigera spieniającego nanieść niewielką ilość preparatu na czyszczoną powierzchnię, a następnie przy pomocy ściereczki z mikrofibry rozprowadzić równomiernie i wytrzeć do sucha.


Air Insect Remover 750 ml


Specjalistyczny, gotowy do użycia preparat przeznaczony do usuwania resztek owadów z szyb, krawędzi natarcia, łopat śmigła, kołpaków oraz innych elementów płatowca. Zastosowana unikatowa formuła zapewnia natychmiastowe wejście preparatu w reakcję z pozostałościami po owadach przy jednoczesnym braku wchodzenia w interakcję z większością materiałów używanych do budowy statków powietrznych.

Sposób użycia: Nanieść preparat na mytą powierzchnię, pozostawić na 2-4 minuty, przetrzeć gąbką, a następnie bardzo dokładnie spłukać lub użyć myjki wysokociśnieniowej (przy zastosowaniu myjki wysokociśnieniowej użycie gąbki jest zbędne).


Air Quick Detailer 750 ml


Specjalistyczny, gotowy do użycia preparat przeznaczony do przywracania nienagannego wyglądu powierzchniom płatowców. Zastosowana w nim kombinacja wosków syntetycznych, substancji wspomagających oraz substancji fotoaktywnych powoduje przywrócenie głębi lakieru, kamuflaż większości mikrozarysowań powstałych na skutek nieprawidłowego procesu mycia, a zawartość PTFE tworzy powłokę zabezpieczającą. Całość zastosowanych komponentów tworzy efekt zabezpieczenia powierzchni przed przywieraniem pyłków, drobin kurzu i wielu innych zabrudzeń.

Sposób użycia: preparat nanosić w niewielkiej ilości na opracowywany detal lub element płatowca, a następnie przy pomocy suchej mikrofibry, okrężnymi ruchami polerować aż do uzyskania pożądanego efektu. W celu uzyskania wyjątkowej skuteczności czynność można powtórzyć 3-5 krotnie.


Air Rubber Matt 750 ml


Specjalistyczna, oparta na nowatorskiej formule zawierającej nanocząsteczki pianka do pielęgnacji opon, uszczelek oraz innych elementów gumowych lub plastikowych. Naniesiony w postaci pianki preparat w trakcie uwalniania się pęcherzyków powietrza wnika w mikropory danego elementu Zabezpieczając go i przywracając naturalną barwę. Nie zawiera czernideł. Optycznie regeneruje powierzchnie wbudowując się w strukturę materiału. Opóźnia proces osiadania kurzu i pyłów.

Sposób użycia: nanieść równomiernie przy pomocy trigera spieniającego preparat na opracowywaną powierzchnię. Pozostawić do zaniku piany, przetrzeć ściereczką dla zapewnienia równomiernego efektu pozostawić do wyschnięcia.


Air Glass & LCD Cleaner 750 ml


Specjalistyczny, gotowy do użycia preparat do mycia szyb i owiewek statków powietrznych. Dzięki unikatowej formule jest w pełni bezpieczny dla mytych powierzchni. Natychmiast usuwa brud nie pozostawiając smug nawet na nagrzanej powierzchni. Szybko i skutecznie likwiduje tłuste zabrudzenia. Doskonale nadaje się również do mycia wyświetlaczy LCD. Dzięki zawartym nanocząsteczkom opóźnia proces osiadania zabrudzeń.

Sposób użycia:
przy pomocy trigera pianotwórczego nanieść niewielką ilość preparatu na mytą powierzchnię, a następnie ręcznikiem papierowym wytrzeć do sucha. W razie konieczności czynności powtórzyć.


Air Active Foam 5l


Specjalistyczny koncentrat przeznaczony do sporządzania  roztworów myjących do mycia statków powietrznych przy użyciu wysokociśnieniowych urządzeń myjących wyposażonych w dysze spieniające lub przy użyciu wytwornic piany. Air Active Foam przeznaczona jest do mycia zasadniczego. Usuwa większość uporczywych zanieczyszczeń.

Sposób użycia: ustawić dozowanie preparatu w urządzeniu pianotwórczym między 5% do max 10%. Nanieść równomiernie preparat w formie piany na mytą powierzchnię i pozostawić na 3-5 minut. Następnie przy pomocy gąbki, rękawicy myjącej lub mopa umyć pokrytą pianą powierzchnię. Na koniec spłukać bardzo dokładnie wodą aż do całkowitego ustąpienia pienienia.


Air Light Shampoo 5l


Specjalistyczny, silnie skoncentrowany preparat do mycia statków powietrznych. Kompozycja dobranych pod względem kierunkowego działania poszczególnych składników formuły sprawia, że preparat mimo swego bardzo delikatnego działania doskonale radzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami na które narażone są statki powietrzne.

Sposób użycia: rozcieńczyć preparat wodą w stosunku 5:100 lub w przypadku silniejszych zabrudzeń 10:100. Dokładnie wymieszać, a następnie przy pomocy gąbki lub mikrofibry przystąpić do mycia. Po zakończeniu dokładnie spłukać wodą aż do ustąpienie pienienia.


Smoke Oil 20 l


Smoke Oil jest najbardziej czystą chemicznie frakcją mieszaniny oleju wazelinowego i parafinowego przeznaczoną do wytwarzania smug dymowych w samolotach wyposażonych w silniki tłokowe. Dzięki zastosowaniu oleju o najwyższej czystości otrzymujemy smugę dymu o idealnej bieli, natomiast odpowiednia kompozycja składników zapewnia wydłużony czas ekspozycji śladu. Produkt całkowicie bezpieczny i nie drażniący skóry, oczu ani układu oddechowego. Pojawienie się dymu w kabinie pilota nie powoduje dyskomfortu.


Carnauba Wosk 200 ml


Wosk Carnauba to mieszanina zawierająca 60% brazyliskiego wosku, a pozostałe 40% stanowią substancje wspomagające oraz kierunkowo wyselekcjonowane nośniki. Dzięki tej innowacyjne technologii udało się stworzyć twardy, a jednocześnie łatwy w użyciu wosk przeznaczony do zabezpieczania i nabłyszczania powierzchni lakierowanych, bez względu na rodzaj podłoża bazowego. Aplikowanie wosku zalecane jest na uprzednio przygotowane powierzchnie.

Po umyciu powierzchni przy użyciu Air Active Foam, osuszeniu i wstępnym przygotowaniu stosując Air Wax oraz Air Quick Detailer, przy pomocy mikrofibry nanosimy równomiernie na powierzchnie cienką warstwę wosku. Po upływie 5-10 minut przystępujemy do polerowania - ręcznie bądź polerką mechaniczną. Tak przeprowadzony zabieg spowoduje wytworzenie na powierzchni mikro powłoki dającej efekt nieprzyklejania bądź znacznie obniżonego przyklejania owadów, zabrudzeń atmosferycznych, pyłów itd. Powoduje również efekt kropelkowania i natychmiastowego spływania wody.


Ogłoszenie zawiera lokowanie produktu.

Źródło: dlapilota