Atrakcje VII edycji Płockiego Pikniku Lotniczego

Flying Bulls Aerobatics Team

Piknik Lotniczy powraca do Płocka – pod tym hasłem władze miasta Płock oraz organizatorzy promują tegoroczny Piknik na Płockim Wzgórzu Tumskim. VII edycja Płockiego Pikniku Lotniczego odbywa się po 5 latach przerwy i jest efektem zmian  które zaszły w zarządzie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku w 2018 roku. Nowy Zarząd postawił na współpracę z Miastem, zacieśnianie więzi z Prezydentem Andrzejem Nowakowskim oraz otwarcie się na mieszkańców Płocka.

Tegoroczny Piknik zaplanowany został na 15-16 czerwca w godzinach 10-17, organizatorzy zapewniają że nie zabraknie  podniebnych atrakcji na Płockim niebie, ale również na ziemi. Impreza jednocześnie odbywać się będzie w dwóch miejscach. Pierwszym jest strefa pokazów na Płockim Wzgórzu Tumskim gdzie mieszkańcy będą mieli możliwość podziwiać prezentujące się samoloty i grupy akrobacyjne na wysokości swoich oczu. Drugim miejscem jest płyta lotniska przy ul. Bielskie 60 gdzie odwiedzający będą mogli z bliska zobaczyć samoloty które jeszcze przed chwilą prezentowały swoje umiejętności na niebie.

Oprócz podniebnych atrakcji organizatorzy zadbali również o atrakcje na ziemi, a wśród nich pojawią się multimedialne schody firmy LS Service z okularami do wirtualnej rzeczywistości dzięki którym możemy w szybki sposób przenieść się z lotniska w Płocku na lotnisko Okęcie. Pojawi się również Muzeum Dywizjonu 303, a Płocki Klub Strzelecki Wiarus przygotuje strzelnicę na której odbywać się będą rodzinne zawody. Dla najmłodszych wystawione zostaną dmuchane zamki, a dodatkowo dzieci będą mogły pomalować buźki. W obydwu strefach czynne będą stoiska gastronomiczne oraz food trucki. Dodatkowo pojawią się stoiska handlowe z lotniczymi pamiątkami.Czego mogą spodziewać się miłośnicy imprez lotniczych na pokazach w Płocku? Szczegółowy plan imprezy zostanie podany do informacji publicznej po 04.06.2019, ale już wiadomo że wśród załóg które się pojawią nie zabraknie Flying Bulls – 4 samolotów XA42 które będą prezentować pokaz akrobacji jako grupa, pojawi się również Samolot Catalina i jeśli będą na to pozwalały warunki rzeczne wykona lądowanie na Wiśle. Ponad to nie zabraknie grupy Celfast, Team 57 i Jak Team, a w indywidualnych lotach umiejętności swoje zaprezentuje samolot Zlin 526 F, Mustang Midget ( w obydwu lotach za sterami zasiądzie pilot akrobacyjny Patryk Kwiatkowski) oraz samolot Jak 3M.

Łącznie na Płockim niebie ma się pojawić ponad 40 maszyn i jak zapewniają organizatorzy nie jest to główna atrakcja bowiem na dwa dni pokazów przygotowane są dwa finały. Co to takiego ? Szczegóły poznamy po konferencji prasowej 04.06, ale już wiadomo że jeśli się odbędą będzie to wyjątkowy pokaz którego w Polsce i Europie nikt jeszcze nie zrobił. Pozostaje nam trzymać kciuki że organizatorzy uzyskają wszelkie wymagane pozwolenia do realizacji finałów.


Czytaj również:
Płocki Piknik Lotniczy coraz bliżej
Płock: wraca Piknik Lotniczy nad Wisłą – odbędzie się w czerwcu 

Źródło: Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
comments powered by Disqus