Zawody na celność lądowania AZM w Lubinie rozegrane

Zawody na celność lądowania (fot. Aeroklub Zagłębia Miedziowego)

W ostatnią sobotę, 16 grudnia, udało się w końcu zorganizować wielokrotnie przekładane z powodu pogody zawody "na celność lądowania" zazwyczaj kończące sezon, który w Aeroklubie Zagłębia Miedziowego w zasadzie się nie kończy bo jak wiadomo, lata się tam i zimą. No i udało się!

Pogoda o poranku na lotnisku w Lubinie może nie była wybitnie zachęcająca, nie mniej nie stawiała przeszkód nie do pokonania, może poza koniecznością lepszego ubrania się.

Po wcześniejszym przygotowaniu sprzętu jak i oznaczeniu pola wzlotów do konkursu, zaczęły się loty. Wszystko odbyło się bezpiecznie, prawidłowo, w świetnej atmosferze i generalnie cała załoga biorąca udział w konkursie wracała do "Baru" uśmiechnięta... i o to chodziło. Zawody zawodami, to tylko zabawa jednak grunt aby trenować a szczypta rywalizacji działa tylko in plus.

Końcówka zawodów odbywała się już w wymarzonej jak na grudzień pogodzie, wyszło piękne słońce i paryski błękit. A na ich koniec ładnie przywitał się z nami widoczny na zdjęciach śmiglak, wykonując efektownego lowpass'a.

Aby sprawiedliwości stało się za dość należy dodać, że zawody zakończyły się następującymi wynikami:
1. Marcin Długosz
2. Piotrek Kondraciuk
3. Darek "AirDaro" Deptuła
4. Danuśka Dobryniewska
5. Wojtek Kucfir
6. Rysiu Aszurkiewicz

Tradycyjną "czerwoną latarnię" aby oświetlała drogę na lepszą przyszłość za zajęcie ostatniego miejsca przez rok dzierżył będzie Piotruś Makuła. No cóż, kara musi być!

Wszystkie trzy miejsca na pudle z ramienia Sekcji Samolotowej dzielnie wywalczył Andrzej "Andrew" Onitsch.

Uczestnicy zawodów na celność lądowania mieli okazję współuczestniczyć ze specjalnym i jednocześnie honorowym gościem – Tadeuszem Snochowskim – wieloletnim Instruktorem Pilotem klubu i jednym z tych, dzięki którym Aeroklub Zagłębia Miedziowego został zapoczątkowany.

Niezwykle ciekawie i miło było spotkać i porozmawiać z człowiekiem który uczestniczył w początkach tego co my z takim oddaniem kontynuujemy. Wymiana doświadczeń, wspomnienia, nieśmiałe porównania i zwyczajna rozmowa jest wyjątkową okazją aby spotkać się z żywą historią naszego klubu – mówią piloci, członkowie Aeroklubu Zagłębia Miedziowego.

W roku 2018 Aeroklub Zagłębia Miedziowego będzie obchodził swój bardzo okrągły jubileusz 50-lecia istnienia.

Źródło: Aeroklub Zagłębia Miedziowego
comments powered by Disqus