Sukcesy zawodników Aeroklubu Warszawskiego w zawodach modelarskich

Kończy się już tegoroczny sezon modelarski, czas więc na krótkie podsumowanie ostatnich osiągnięć zawodników Aeroklubu Warszawskiego.

W dniach 28-19 sierpnia na lądowisku Gnojewo koło Malborka odbył się IX  Memoriał im. Zbigniewa Luranca, zawody modeli redukcyjno-latających zaliczane do Pucharu Polski. Paweł Makać, reprezentujący Aeroklub Warszawski, zajął w nich pierwsze miejsce w klasie F4H. W tej samej klasie zwyciężył także w zawodach organizowanych przez Aeroklub Częstochowski w Rudnikach (11-12 września). Był to jubileuszowy, 40 Memoriał Jerzego Ostrowskiego i Zdzisława Szajewskiego.

Drugi bardzo utytułowany zawodnik Aeroklubu Warszawskiego, Marek Roman, w październiku w Kietrzu startował w zawodach modeli swobodnie latających zaliczanych do Pucharu Świata: Kar-Tel Cup Pieter de Boer Memorial (9 października) i SPZG Cup Antoon van Eldik Memorial (10 października). Zajął w nich kolejno: trzecie i pierwsze miejsce.

Warto odnotować, że w Kietrzu po raz pierwszy w zawodach modeli swobodnie latających startował młody zawodnik Aeroklubu Warszawskiego – Stanisław Paciejewski, który dotychczas odnosił sukcesy w kategorii modeli szybowców halowych F1N. W pierwszym dniu zawodów uplasował się on na szóstym miejscu, a w drugim dniu stanął na podium, osiągając trzecią lokatę. Życzymy młodemu modelarzowi wytrwałości, powodzenia i sukcesów na tej nowej ścieżce.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągnięć!