Mistrzostwa "Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start" (fot. Izabela Krawczyk)

Mistrzostwa "Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start" rozegrane

28 maja o godz. 14:30 w Chrcynnie odbyły się Mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego dla Juniorów Młodszych  –  Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start – impreza podsumowująca całoroczne szkolenia podstawowe w klubach modelarskich.

Przy wyjątkowo pięknej pogodzie rozegrane zostały 3 kolejki lotów. Młodzi modelarze rywalizowali o medale w trzech konkurencjach: F1A/2, F1H i S6A. Z uwagi na niewystarczającą liczbę modelarzy z modelami swobodnie latającymi z napędem gumowym F1G tytułów mistrzowskich w tej klasie nie przyznano. W tegorocznych mistrzostwach sklasyfikowano ogółem 60 zawodników, reprezentujących 7 klubów modelarstwa lotniczego. Poniżej wyniki ich rywalizacji:

• w klasie  F1A/2 (modeli szybowców swobodnie latających typu „JASKÓŁKA”) zdobywcą pierwszego miejsca został Tomasz Budzik z Modelarni OKiS Zielonka, drugiego i trzeciego – kolejno: Krzysztof Niedźwiecki i Bartosz Wróblewski, obaj z Aeromodelklubu BCK,

• w konkurencji modeli szybowców klasy F1H (modeli szybowców swobodnie latających – taka trochę większa „Jaskółka”) zwycięzcą został Piotr Musiał z SML „WAŻKA” OK Wieliszew, drugie miejsce przypadło jego klubowemu koledze Bartoszowi Grabarczykowi, na trzecim miejscu uplasowała się Zofia Brzezińska z Modelarni Jabłonna,

• w konkurencji S6A (modeli rakiet czasowych z taśmą hamującą) pierwsze, drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Mateusz Szymański, Mateusz Steć, Paweł Pastuszka – wszyscy z Aeromodelklubu BCK.

Wszystkim Mistrzom gratulujemy sukcesu, a pozostałym uczestnikom uzyskanych lokat i wspaniałej lotniczej przygody.