Złoto drużynowe w Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w Zbraslavicach (fot. aeroklub.waw.pl)

Kolejne medale akrobatów szybowcowych z Aeroklubu Warszawskiego

W dniach 5-15 sierpnia, w czeskich Zbraslavicach odbyły się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej. Aeroklub Warszawski rezprezentowali: Maciej Pospieszyński (dwukrotny Mistrz Świata) oraz Michał Andrzejewski (zeszłoroczny Mistrz Polski).

Debiutujacy na Mistrzostwach Świata, Michał Andrzejewski latający w klasie Advanced zdobył drużynowo złoty medal, wraz z Katarzyna Żmudzińską i Sławomirem Talowskim, a indywidualne zajął bardzo wysokie 5 miejsce na 47 pilotów.

W trudniejszej klasie Unlimited Maciej Pospieszyński wraz z Magdalena Stróżyk i Jerzy Makulą w klasyfikacji drużynowej zdobyli brązowy medal oraz 7 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Warto dodać, że były to bardzo trudne zawody, wysokie temperatury doskwierały codziennie pilotom, a wyniki często były uzależnione od kaprysów pogody: silnego wiatru oraz termiki. Naszym akrobatom zabrakło naprawdę niewiele punktów i odrobiny szczęścia do podium!