Przejdź do treści
IV Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania im. Henryka Magonia
Źródło artykułu

IV Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania im. Henryka Magonia

Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Stalowowolskiego zaprasza do udziału w czwartej edycji Szybowcowych Zawodów na Celność Lądowania im. Henryka Magonia. Zawody zostaną rozegrane w sobotę 2 października 2021 r. na aeroklubowym lotnisku w Trubi.

Udział w zawodach mogą wziąć wszyscy – od uczestników szkolenia podstawowego do instruktorów. Loty wykonywane będą za wyciągarką na szybowcach Puchacz oraz Puchatek (szybowiec do wyboru przy rejestracji). Każdy zawodnik wykonuje dwa loty. Piloci licencjonowani wykonują lot samodzielnie. Uczniowie-piloci i piloci z innych klubów wykonują lot z instruktorem-bezpiecznikiem.

Celem zawodnika będzie wylądowanie szybowcem w obrębie wyznaczonego pola lądowań w taki sposób, aby szybowiec zatrzymał się jak najbliżej wyznaczonego wcześniej punktu („chusteczki”). Wygrywa ten pilot którego suma odległości z obu lotów będzie najmniejsza.

Rejestracja udziału w zawodach odbywa się on-line i trwa do 19 września 2021 r. Koszty (wpisowe oraz opłata za loty): dla Klubowiczów ASW – 120zł, dla Pilotów z innych Aeroklubów – 150zł.

W przypadku dużej ilości zawodników lub niesprzyjającej pogody, konkurencja może zostać ograniczona do pojedynczej serii lotów.

W przypadku pogody uniemożliwiającej loty, terminem zapasowym jest 3 października 2021 r.

Więcej informacji na stronie www.zcl.aeroklubstalowowolski.pl oraz na stronie wydarzenia.


Henryk Magoń urodził się i młodość spędził w Stalowej Woli. Przez całą swoją karierę lotniczą związany był z Aeroklubem Stalowowolskim, gdzie wyszkolił się na pilota szybowcowego i samolotowego. Zdobył złotą odznakę szybowcową. Startował w zawodach szybowcowych. Jako instruktor pilot szybowcowy wyszkolił liczną grupę adeptów lotnictwa, z których wielu kontynuuje karierę lotniczą, zarówno w sporcie amatorskim jak i w pracy zawodowej. Pasjonat lotnictwa, niezwykle aktywny w organizowaniu działalności lotniczej i życiu Aeroklubu Stalowowolskiego. Odznaczony odznaką Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego Aeroklubu Polskiego. Kapitan pilot Polskich Linii Lotniczych LOT. W swojej karierze pilota liniowego pilotował wiele maszyn latających w PLL LOT, a w ostatnim okresie był kapitanem na samolotach Embraer 170/195. Zginął śmiercią lotnika w dniu 16 kwietnia 2016 r., w trakcie wykonywania lotu na odremontowanym własnym staraniem szybowcu SZD-9 Bocian 1D.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony