Balonowa Frajda na lotnisku w Piastowie

Aeroklub Radomski

Grupa Inicjatywna projektu "Balonowa frajda", realizowanego w ramach Programu "Młodzież w działaniu" wraz z organizacją wspierającą Stowarzyszeniem im. O. Pio w Radomiu serdecznie zaprasza wszystkich pasjonatów lotnictwa na zorganizowany w ramach ww. projektu Festyn Rodzinny, który odbędzie się na lotnisku w Piastowie k/Radomia w dniu 31 marca 2012 r. o godz. 11.00.

W planie pikniku:

1. Zawody balonowe;
2. Pokazy modeli latających;
3. Prezentacja samolotów i szybowców Aeroklubu Radomskiego.

Balonowa frajda to wniosek napisany przez grupę inicjatywną - nieformalną grupę młodzieży o nazwie "Młodzież z pasją" składającą się z 4 wolontariuszy skupionych przy Stowarzyszeniu im. Ojca Pio (Monika Bieniek - koordynator, Barbara Przygoda, Grzegorz Gębski, Sebastian Wosik), osobą wspierającą jest (coach) Stanisław Szczepanowski.

Projekt realizowany w ramach Programu "Młodzież w działaniu" Akcja 1.2 Inicjatywy Młodzieżowe.
tytuł projektu: "Balonowa frajda".

Projekt jest realizowany dla 20 osobowej grupy dzieci i młodzieży (ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych). Beneficjentami będą dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Radomiu - Natolinie. W projekcie będą uczestniczyć również instruktorzy modelarstwa Aeroklubu Radomskiego oraz wolontariusze. Projekt "Balonowa frajda" przybliża beneficjentom i uczestnikom tematykę sportu balonowego i jego realizację w praktyce z uwzględnieniem nauki i samodzielnego wykonania balonów z gotowych elementów wg metody przedstawionej przez instruktorów.

Projekt ma pokazać uczestnikom, że jest możliwa owocna współpraca i zintegrowane działanie osób niepełnosprawnych i zdrowych w dążeniu do osiągnięcia wspólnego celu, oraz że w/w osoby mogą być partnerami zarówno w zabawie jak i w życiu. W projekcie zaplanowano 7 spotkań, które obejmą: zajęcia z wykonywania balonów, zawody balonowe i podsumowanie projektu.

Więcej informacji oraz poszczególne etapy tworzenia balonów można zobaczyć na stronie internetowej stowarzyszenia: www.pio.radom.pl. Całkowity czas trwania projektu: 121 dni (od 01.01.2012 do 30.04.2012). Projekt sfinansowany w ramach programu "Młodzież w działaniu" Akcja 1.2. - Inicjatywy Młodzieżowe, zgodnie z umową 12/283/2011.

Źródło: Aeroklub Radomski
comments powered by Disqus