Zmarł Maciej Frankiewicz

Maciej Frankiewicz
W dniu 16 czerwca 2009r. zmarł zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz.
W wyniku upadku z konia w dniu 19 maja odniósł liczne obrażenia wewnętrzne i złamał kość biodrową. Zmarł w szpitalu w Śremie na skutek zatoru płuc.

Maciej Frankiewicz urodził się 14 grudnia 1958r. Był działaczem politycznym, samorządowym i sportowym, współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Poznańskiej oraz Solidarności Walczącej. W czerwcu 2007 otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w walce o niepodległość Polski i demokrację.

Od roku 1998 pełnił funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania. W zakres jego obowiązków wchodziła kultura fizyczna, rekreacja, funkcjonowanie miejskich placówek oświatowych oraz życie kulturalne w mieście. Jako wiceprzewodniczący Zespołu Poznań Euro 2012, zajmował się przygotowaniem Poznania do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Maciej Frankiewicz od 2003r. był członkiem Aeroklubu Poznańskiego, posiadał uprawnienia pilota samolotów ultralekkich, szkolił się do licencji pilota samolotowego. Przy jego wydatnej pomocy, w 2005 roku, zrodziła się idea utworzenia klas lotniczych. Wielokrotnie czynnie wspierał inicjatywy sportowe i oświatowe Aeroklubu Poznańskiego.

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus