XII Zlot Gigantów i nie tylko… Kobylnica 2019

XII Zlot Gigantów i nie tylko… Kobylnica 2019 (for. Aeroklub Poznański)

18 grudnia 1919 roku przy Aeroklubie Polskim w Poznaniu powstało pierwsze „Koło Modelowania”. Jednym z pionierów modelarstwa był Bolesław Grajeta. Uznając wagę wydarzeń 1919 r., wyraził zdanie: „Dla dobra sprawy łączmy się zatem w fachowych stowarzyszeniach modelarskich”. Od tych wydarzeń upływa 100 lat.

29 i 30 czerwca 2019 r., w 100. rocznicę modelarstwa lotniczego w Poznaniu na lotnisku w Kobylnicy, zostanie zorganizowany piknik modelarski XII Zlot Gigantów i nie tylko… Piknik ten kontynuuje już dwunastoletnią tradycję Zlotów Gigantów, ale w związku przypadającą w tym roku – szczególną 100. rocznicą modelarstwa lotniczego w Poznaniu – zmienia swoją formułę, zapraszając do uczestnictwa w tej imprezie modelarzy latających modelami: samolotów z napędem, szybowców, helikopterów.

Organizatorzy zrezygnowali z limitów wielkości modeli, otwierając się na wszystkich uczestników. W trakcie imprezy będą odbywały się pokazy lotów modeli z podziałem na grupy uczestników według typów modeli. – Liczymy na uczestnictwo juniorów, którzy będą mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami – mówią organizatorzy.

Zlot Gigantów, to nie tylko loty pokazowe, w czasie których piloci RC demonstrują możliwości swoich modeli i umiejętności pilotażu, ale także rywalizacja sportowa. – W tym roku planujemy pokazowe walki powietrzne combat, rozegranie konkurencji na celność lądowania, a także konkurencji polegającej na przelocie przez bramkę – tłumaczą organizatorzy.

– W sobotę wieczorem zapraszamy na tradycyjne spotkanie integracyjne, a dla chętnych nocne loty na pobliskim pasie startowym – zachęcają.

Osoby planujące przyjazd samochodami typu camper, czy też z przyczepą kampingową lub namiotem będą mogły obozować w pobliżu budynku portu lotniczego. Zapewniony zostanie dostęp do energii elektrycznej, łazienki, WC.

W czasie pikniku modelarskiego, wspomagająca organizatorów Ochotnicza Straż Pożarna, będzie prowadziła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy i ochrony p-poż. Prezentowane będą także wozy bojowe straży pożarnej.

Wszystkie bieżące informacje publikowane będą na stronie www.modelarzeaeroklubpoznan.org.pl oraz na www.aeroklub.poznan.pl. Organizatorzy proszą o zgłaszanie swojego uczestnictwa za pomocą formularza rejestracyjnego, co ułatwi im zaplanowanie imprezy. Od uczestników – pilotów RC – będzie wymagane posiadanie odpowiedniej polisy OC.

Formularz rejestracyjny użytkowników TUTAJ.

Patronem medialnym XII Zlot Gigantów i nie tylko… – już po raz dwunasty – jest miesięcznik Modelarz. W numerze 7/2019 Modelarz opublikuje obszerny reportaż z tegorocznego zlotu.

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus