Trening akrobacji szybowcowej w Aeroklubie Pomorskim

Szybowiec

W dniach od 28 kwietnia do 10 maja 2015 r. na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu odbędą się treningi akrobacji szybowcowej, które odbędą się podczas Zgrupowania w Akrobacji Szybowcowej. Organizatorem treningu i zgrupowania jest Aeroklub Pomorski. W skład Kierownictwa wejdą Janusz Rosołek (dyrektor zgrupowania), Jerzy Makula (trener) oraz Stanisław Kogut (szef techniczny zgrupowania).

Trening podczas Zgrupowania w Akrobacji Szybowcowej odbędzie się w kategoriach Unlimited oraz Advanced. Na treningu dostępne będą szybowce: MDM FOX SP-3623, S-1 SWIFT, MDM SOLO FOX SP-8000. Samolotami holującymi będą: JAK 12A SP-YWZ oraz SOCATA RALLYE 235 SP-OAG.

Wszystkich pilotów chętnych do udziału w zgrupowaniu i treningu, zgłaszają aerokluby regionalne, a pilotów Kadry Narodowej w Akrobacji Szybowcowej zgłasza Trener Kadry Narodowej w Akrobacji Szybowcowej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 kwietnia. Prawo do udziału w zgrupowaniu i treningu mają piloci posiadający uprawnienia do wykonywania akrobacji "wyczynowej" (Unlimited) lub "wyższej" (Advanced) i wpis w licencję "Akrobacja".

Więcej informacji na stronie: www.aeroklubpomorski.pl

Źródło: Aeroklub Pomorski
comments powered by Disqus