Zwycięzcy Inowrocławskich Zawodów Mikrolotowych (fot. Ryszard Henke)

Zwycięzcy Inowrocławskich Zawodów Mikrolotowych

Zakończyły się Inowrocławskie Zawody Mikrolotowe. Czołowe miejsca wywalczyli sobie członkowie Kadry Narodowej. Zwycięzcą zawodów został Błażej Piech z Aeroklubu Warszawskiego.

W dniach 11 do 13 września 2015 r. w Aeroklubie Kujawskim w Inowrocławiu odbyły się zawody mikrolotowe. Startujący piloci rywalizowali w następujących konkurencjach: 3 kolejki lądowań precyzyjnych, 1 konkurencja nawigacyjna oraz pokonanie trasy o długości około 100 km.

Triumfował członek Kadry Narodowej, aktualny wicemistrz Europy – Błażej Piech z Aeroklubu Warszawskiego, startujący na motolotni jednoosobowej. Drugie miejsce zajął Mieczysław Szurgot z Aeroklubu Włocławskiego, również przedstawiciel Kadry Narodowej. Zasiadał za sterami samolotu ULM. Trzecie miejsce na podium wywalczył kolejny reprezentant Kadry – Romuald Ruks z Aeroklubu Poznańskiego, startujący na  motolotni dwuosobowej.

Niewiele brakowało, aby w czołówce pojawił się również Józef Szwagrzyk. Zawodnik z Aeroklubu Pomorskiego po raz pierwszy brał udział w zawodach mikrolotowych. W udanym debiucie w Inowrocławiu udało mu się pokonać kilku członków Kadry Narodowej, a do 3. miejsca dzieliła go minimalna ilość punktów.

W zawodach wzięło udział 11 mikrolotów, w tym członkowie Kadry Narodowej oraz piloci, którzy dotychczas nie uczestniczyli w zawodach. Konkurencje były rozgrywane w klasach samolotów ULM, motolotni oraz wiatrakowców w załogach jednoosobowych.

Poniżej kilka zdjęć z Inowrocławskich Zawodów Mikrolotowych (fot. Ryszard Henke):