Sukcesy polskiej Kadry Śmigłowcowej. Mamy kolejne cztery medale

Medale FAI Helicopter World Cup (fot. Śmigłowcowa Kadra Narodowa/Facebook)

Zakończyły się FAI Helicopter World Cup (Helicopter Races 2) na lotnisku w Wycombe Airpark w Wielkiej Brytanii. Polska załoga wraca do kraju z czterema medalami – dwa złote, po jednym srebrnym i brązowym.

W Wielkiej Brytanii na lotnisku w Wycombe Airpark w dniach 14-16 czerwca 2018 rozgrywane były FAI Helicopter World Cup, Helicopter Races 2. W zawodach wystartowało 14 załóg z Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemiec i Polski. Nasz kraj reprezentowały trzy załogi – Marcin i Michał Szamborscy, Bartosz Kończalski i Sebastian Komosa oraz Maria Muś i Jakub Malec.

W Wielkiej Brytanii polska Kadra Śmigłowcowa odniosła duże sukcesy. Marcin i Michał Szamborscy wywalczyli aż dwa złote medale – w Slalomie i Fender. Maria Muś i Jakub Malec zdobyli srebro w konkurencji Slalom oraz brąz w Fenderze. Brawo!

Kolejne zawody w ramach Helicopter World Cup zostaną rozegrane w Polsce jeszcze w tym miesiącu. Od 27 czerwca do 1 lipca 2018 gospodarzem Śmigłowcowego Pucharu Świata będzie lotnisko Przylep w Zielonej Górze.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus