10. Sterowcowe Mistrzostwa Świata FAI w Tegernsee (fot. kadr z filmu na www1.wdr.de)

Niemieccy piloci niepokonani na 10. Sterowcowych Mistrzostwach Świata

W niemieckim Tegernsee zakończyły się 10. Sterowcowe Mistrzostwa Świata FAI. W rywalizacji niepokonani okazali się niemieccy piloci, którzy zajęli całe podium. Polak, Wojciech Bamberski ukończył zawody na piątym miejscu.

Zakończyły się Sterowcowe Mistrzostwa Świata w dolinie Tegernsee w Niemczech. Podczas sześciu dni zawodów pogoda była wymagająca. Szczególnie ostatniego dnia zawodnicy musieli walczyć z silnym wiatrem.

Konkurs zdecydowaną przewagą wygrali piloci z Niemiec. Mistrzem Świata został Andreas Merk z Leutkirchen. Wygrał zawody zdobywając 6404 punktów. To jednoznacznie zagwarantowało mu zwycięstwo. Drugie miejsce na podium należało do Ralpha Kremera z Aachen, który zakończył rywalizację ze stratą prawie 1000 punktów do Andreasa Merk. Trzeci był kolejny Niemiec – Jürgen Hütten z Roetgen.

Polski pilot sterowca, Wojciech Bamberski, złoty medalista Światowych Igrzysk lotniczych w Dubaju z 2015 roku, zajął piątą lokatę.

Ostatnie Sterowcowe Mistrzostwa Świata odbyły się w lipcu 2010 roku w Dole we Francji.